מחפשים צלם חתונות ייחודי שיתעד את האירוע שלכם?

בני זוג רבים מתכננים במשך זמן רב -לעתים חודשים ארוכים- את יום החתונה שלהם. הם משתפים את ההורים, את בני המשפחה ואת החברים, מקבלים החלטות ומוציאים לא מעט כספים בדרך לשבירת הכוס. זה מתחיל בטבעת וממשיך לשמלה, חליפה, סלון כלות, אולם, דיג'יי וכו' וכמובן אחד הדברים החשובים ביותר ביום החתונה – זוהי הבחירה של צלם החתונה שלכם. הרי כשהכל נגמר וכולם חוזרים הביתה לשגרת החיים היומיומית, המזכרות היחידות מיום החתונה הנשארות ברשות בני הזוג הן התמונות וסרטי הוידאו. צלמים העוסקים בצילום חתונות נדרשים לעמוד בסטנדרטים גבוהים על מנת לספק לבני הזוג את התנאים הטובים ביותר. המקצועיות של צלם חתונה נמדדת במהלך יום החתונה במלואו. החל משלב ההכנות, ממשיך לצילומי החוץ, קבלת הפנים ומשם לשאר האירוע.

צילום חתונות

כישורים נדרשים לצלם חתונות

צילום חתונות זהו עסק הדורש מספר כישורים. צלם חתונות חייב להבין במגוון רחב של תחומים בתחום הצילום וזאת כדי לתת מענה לכל שלב ביום החתונה ולדעת להתמודד עם מצבי לחץ ובלת"מים. במהלך צילום יום החתונה עד השלב שבו מגיעים לאולם, צלם חתונות נותן את מלוא תשומת הלב לזוג המאושר אך כשמגיעים לאולם המצב קצת אחר. מצד אחד, הצלמים חייבים להקצות את מלוא תשומת הלב אל הזוג המאושר ולעקוב אחריהם גם ברגעים השגרתיים. מצד שני, בזמן קבלת הפנים קורים הרבה דברים מעניינים ועם כמות גדולה יותר של אנשים מ"רק" חתן וכלה. על הצלם להיות בעל עין חדה לתפיסת רגעים ייחודיים ובלתי נשכחים ובו זמנית להיות עם העין השלישית שלו על הזוג כדי שלא יתפספס משהו. צילום חתונות הינו תחום מורכב וצלם חתונות ברמה גבוהה יכול להפוך כל מפגש משפחתי לאירוע מתועד ובלתי נשכח.

שיקולים בבחירת צלם לחתונה

בעת חיפוש אחר צלמים לחתונה כדאי לקחת בחשבון את הנושאים הבאים:

א. המלצות – צלמים איכותיים לחתונה מקבלים המלצות ונעזרים במוניטין על מנת לגייס לקוחות חדשים. מבחינת בעלי האירוע, התפקיד של ההמלצות הוא לעזור בסינון ובכך לכם באופן משמעותי את החיפוש אחר הצלמים הטובים ביותר לחתונה שלכם. ניתן להשתמש בהמלצות של חברים ומשפחה ולקרוא המון מידע באתרי אינטרנט . בתחום כל כך מורכב כמו צילום, חתונה היא גולת הכותרת של המקצוע והסיבה להשקעת זמן ומשאבים רבים. צילום לחתונה דורש התמחות בפני עצמה.

ב. ניסיון – צילום חתונות הוא לא המקום המתאים לתת הזדמנות ראשונה לאיש מקצוע מתחיל. באירוע מלחיץ, אינטנסיבי וחשוב כמו חתונה, הניסיון הנקודתי בתחום צילום חתונה הוא פקטור משמעותי ולעתים גם ייחודי. צלם לחתונה חייב להגיע עם מספיק ניסיון על מנת לספק פתרונות יצירתיים לבעיות בלתי צפויות ולהיערך אל כל סיטואציה.

ג. עבודות – לפני שאתם מתחילים לקבוע פגישות עם צלמים לחתונה תסתכלו על עבודות. אתם יכולים לחסוך לעצמכם זמן רב כל כך אם תמקדו את החיפושים שלכם. תחשבו על סגנון הצילום שיתאים לאופי שלכם ובהתאם אליו תחפשו צלם לחתונה שלכם. אם אתם לא ממש מבינים בזה ולא יודעים איזה סיגנון מתאים לכם תשאלו חברים שהתחתנו, תסתכלו על תצלומים של חתונות באינטרנט, תקראו קצת מידע בנושא או סתם תחטטו בחשבון הפייסבוק של החברים הנשואים שלכם. בטוח תמצאו שם צילום חתונה אחד או שניים. אתם תראו כל הרבה סגנונות ובטוח תמצאו כמה שממש נגעו בכם. עכשיו אתם תהיו הרבה יותר ממוקדים.

ד. חיבור עם הצלם – צלם חתונות מלווה את בני הזוג לא רק ביום המאושר שלהם אלא גם הרבה אחרי. חשוב מאוד שהפגישה עם הצלם שלכם תהיה קלילה ונעימה. תבואו עם רשימה של כל השאלות שלכם ואם הצלם מספיק מקצועי הוא ידע לתת לכם מענה על כל שאלה. בשורה התחתונה – אם אהבתם את העבודות שלו, קיבלתם/קראתם המלצות טובות עליו, התחברתם אליו באופן אישי ונתתם בו אמון אז אל תהססו.

ה. מחיר – העלות של צלמים לחתונה מגולמת במחיר האירוע כולו, אולם היא דורשת תשומת לב פרטנית. רצוי לתת עדיפות עבור צילומי חתונה איכותיים גם במחיר גבוה, מאשר להתפשר על צילום לחתונה ברמה נמוכה ולסבול ממנו בטווח הארוך. המחיר אמור להיות הוגן ולהיקבע על פי אופי האירוע, אופן התנהלותו ודרישות הזוג.

צילום חתונה שחור לבן חתן וכלה - שחור לבן

פגישת ייעוץ עם צלמים לחתונה

בחירת צלם לחתונה מתבצעת לאחר תיאום פגישה ראשונית ולא מחייבת. לפגישה עם צלם חתונות כדאי להגיע עם קונספט מוגדר או לנצל את הזמן המשותף מול הצלם על מנת לקבל רעיונות חדשים לצילום חתונה ולהבין קצת מה קורה בתחום. רצוי מאוד שתשמרו על ראש פתוח ותבינו כי מדובר באיש מקצוע עם ניסיון מעשי מוכח בתחום של צילום חתונות. המטרה של הפגישה היא להציג לזוג את פני הדברים, להסביר להם את סדר היום, לענות על שאלות והכי חשוב – לעשות להם סדר בבלאגן.

במהלך הפגישה עם צלם החתונות נקבעת גם הצעת המחיר. יש לבדוק מה כולל המחיר, האם ניתן לשלב בתוכו גם צילומים לפני או אחרי יום החתונה (טראש דה דרס, צילומי רווקות וכו'), האם אפשרי להוסיף או להסיר דברים מהצעת המחיר לצילום החתונה בהתאם לצרכים שלכם ולבדוק את זמן האספקה של צילומי החתונה. זיכרו כי לא תמיד זמן אספקה מהיר הוא בהכרח טוב. ברוב המקרים צלם חתונה עושה בקרת איכות על התמונות, סינונים ועיבודים. נצלו את הזמן הפנוי לפני החתונה על מנת לסגור פינות ולתכנן את היום בצורה הכי טובה שיש. כך תנצלו את היום שלכם באופן מועיל. ספרו לצלם שלכם על התחושות האישיות שלכם ובדקו איזו שיטת צילום היא המתאימה ביותר עבור האירוע. כך תוכלו להפיק את המרב מהפגישה עם צלם החתונות ולמצות את הפוטנציאל של גיוס צלמים ברמה גבוהה.

התנהלות ביום האירוע

צלמים מבצעים צילומי חתונות בדרכים שונות. לכל צלם התנהלות שונה וזרימה אחרת עם האירוע. ההמלצה העיקרית היא כבר בפגישה הראשונה לשאול את הצלם את כל השאלות שעולות לכם לראש בכל הנוגע לצילום חתונה ואפילו לבוא עם רשימת שאלות מסודרת, לבקש חוזה מהצלם ולקרוא אותו בקפידה. צלם החתונות חייב להיות זמין עבור כל האורחים ובו זמנית לשמור על קשר עין עם בני הזוג. יש אירועים בהם יש מספר צלמים וכל צלם אחראי על אזור שונה, לעומת חתונות סולידיות בהן צלם אחד מבצע את כל הפעולות. במהלך צילומי חתונות יש לשים דגש על הפרטים הקטנים מכל שלב ביום האירוע. קבלת הפנים, הכניסה של החתן והכלה, החופה, הורדת ההינומה, רחבת הריקודים וריקוד הסלואו. סביר להניח כי לא מעט אורחים ייגשו אל הצלם ויבקשו תמונה למזכרת. על הצלם להתנהל מולם באדיבות ובסבלנות וזאת מבלי לשכוח את המחויבות הראשונה אל החתן והכלה.

שיחה ראשונית עם צלם החתונות שלכם עוד לפני האירוע יכולה למנוע קצר בתקשורת או עוגמת נפש. במהלך השיחה יש להעלות העדפות אישיות, לספר לצלם על החזון לקראת האירוע ולשתף אותו בכמה שיותר פרטים. רצוי לתאם באופן מדויק את לוח הזמנים ולשמוע את חוות דעתו של הצלם לגבי הצילום המקדים. בני זוג ביום חתונתם לא תמיד נותנים את הדעת על הפרטים הקטנים וכאן נמדדת מקצועיותו של הצלם. ככל שמקדימים לתאם את הדברים מראש ואף לנסח אותם בתוך חוזה המקובל על שני הצדדים, כך גם עולה הסיכוי לאירוע מוצלח ומשביע רצון.

צילום חתונה רומנטי צילום חתונה אומנותי

התפקיד של צלמי חתונות

צלמי חתונות מפורסמים וטובים יודעים כיצד ליהנות מהאירוע ולהפיק ממנו צילום חתונה איכותי. הם מבינים שעליהם להיות חלק מהחתונה על מנת לקחת חלק ברגעים הקטנים, החשובים והמשמעותיים ביותר. מי שמצלם את החתונה באמצעות טלפון נייד או טבלט, לא יכול לייצר את התוצאה המתקבלת מצילום של צלם חתונות מקצועי ומנוסה. אין תחליף לנוכחות של צלמים אמיתיים המבינים את גודל המאורע, מבינים את התפקיד שלהם ויודעים שהם שם בשביל לשים לב ליופי שבפרטים הקטנים.

מאפיין נוסף של צלמי חתונות מפורסמים הוא מחויבות מלאה לאירוע. צלם חתונות שמבין את מהות העבודה שלו לא יכול לוותר על חלק מהריקודים או להיעלם למשך דקות ארוכות. עליו להגיע ליום החתונה עם ציוד גיבוי מלא של סוללות, כרטיסי זיכרון, עדשות ואפילו מצלמות. מומלץ כי הצלם יבוא עם מחשב נייד ועוד במהלך האירוע יבצע גיבויים לחומר המצולם. צלמי חתונות צריכים להיערך מראש אל כל תקלה בלתי צפויה. הם יכולים לתאם את התאורה מול התקליטן, לבקש ממנהל האירוע מידע על לוח הזמנים ולהתייעץ עם נציגי החתן והכלה בכל מקרה של התלבטות. צילומי חתונות דורשים אחריות אישית רבה ויכולת תפקוד תחת לחץ.

היום שאחרי החתונה

ההתנהלות מול חברות מקצועיות העוסקות בצילום חתונות אינה מסתיימת עם תום האירוע. לאחר מספר ימים ניתן להפגש עם צלם החתונות שלכם על מנת לאסוף את התמונות, לבחור תמונות לאלבום ולתת עדיפות גם עבור הגדלה או מסגור. בנוסף, רוב צלמי החתונות מבקשים מקדמה טרם האירוע ואת יתרת התשלום בסיומו. על בני הזוג להיערך אל ההוצאה הזו ולהבין מה היא כוללת.

כפי שניתן לראות, צילום חתונה הוא חלק משמעותי מאוד באירוע הכי חשוב בחיים ותחום לא פשוט בכלל שדורש המון ידע, ניסיון וסבלנות רבה. בהרבה מקרים המקצועיות של צלם חתונות קובעת את איכות החתונה ואת החוויה של האורחים. צלמים שאינם מגלים זמינות מלאה עשויים לאכזב את האורחים ולגרום למורת רוח. לעומת זאת, צלמי חתונה עם אנרגיות חיוביות המבצעים את עבודתם מתוך תחושת שליחות מספקים יתרון משמעותי. דמיינו לכם רחבת ריקודים מלאה במשפחה שלכם, חברים שלכם מהתיכון, מהצבא, מהעבודה… ובתוכם נמצאים גם הצלמים, כחלק מהם, כאילו הוזמנו לאירוע. בני זוג המעוניינים לערוך אירוע חתונה לא יכולים להקל ראש בחשיבות הצלם. עליהם להיעזר בניסיון העבר, להשתמש בעצות והמלצות של חברים ולהשקיע זמן ומאמץ בבחירת הצילום המתאים ביותר לצרכים שלהם.

צילום חתונה הוא עניין חד פעמי ואין הזדמנות שנייה

לסיכום, צילום חתונות הוא תחום מקצועי, אמנותי ורגיש. הוא מחייב מסירות מלאה מטעם כל הגורמים המעורבים. ההתנהלות מול הצלם מתחילה בבחירת צלם חתונות אמן שהוא גם איש מקצוע אמין ומקצועי, ממשיכה בתיאום פגישת ייעוץ ומסתיימת רק לאחר שמקבלים את התמונות, האלבומים ואת סרטי הוידאו. זכרו לסמוך על הצלמים שלכם, להישמע להוראות של הצלמים שלכם והכי חשוב – זכרו לנצל את הידע שלהם לטובתכם. יחד עם זאת, אל תתפשרו על הרצון האישי. בסופו של דבר מדובר באירוע שלכם ואתם בוחרים את סגנון הצילום אותו אתם אוהבים. אין הזדמנות שנייה לצלם חתונה ואפשר לחסוך הרבה מאוד עוגמת נפש במידה ומשקיעים בבחירת צלם לחתונה.

חתן וכלה

רשמו לפניכם את הטיפים העיקריים והתחילו בחיפוש צלם לחתונה כבר מספר חודשים לפני האירוע כדי שצלמי החתונות הטובים ביותר יהיו פנויים עבורכם. לא משנה איזה סוג של חתונה אתם מתכננים, כדאי שתדאגו לצלמים איכותיים לחתונה שלכם. צלם חתונות איכותי ידע להוציא את היופי מכל דבר, להעביר רגש מכל סיטואציה ולספר את הסיפור שלכם ללא מילים..

מזל טוב ואני מאוד מקווה שנהניתם.

תומר אלמקייס – ספייסי צלמים.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *