צילום חתונה במצלמת וידאו DSLR

צילום DSLR למעשה הוא צילום במצלמת רפלקס(SLR) דיגיטלית ומציע שורה ארוכה של יתרונות מעשיים, פונקציונליים ואסתטיים. צילום חתונה במצלמת DSLR מבטיח מיצוי מלא של היכולות הטכנולוגיות הקיימות באמצעי הצילום השונים ומביא איתו יכולות צילום חתונה HD בסטנדרטים גבוהים במיוחד.

צילום וידאו לחתונה – רקע

מבחינה טכנית, מצלמה בה משתמשים על מנת לבצע צילום אירועים ב DSLR היא מצלמה שבעבר הייתה מצלמת צילומי סטילס בלבד אך עם השנים התפתחה הטכנולוגיה והביאה איתה יכולות רבות, ביניהן – צילום וידאו DSLR. אחד היתרונות הבולטים של מצלמה זו הוא החיישן הדיגיטלי שלה, זה שהחליף את סרט הצילום. הוא חיישן מאוד מאוד איכותי והיום, כשניתן לצלם אתו גם וידאו הוא הפך להיות יתרון גדול עבור צלמי וידאו מכל העולם ואף הקולנוע משתמש בצילום וידאו DSLR.

יש שורה ארוכה של יתרונות ייחודיים אשר מגולמים במצלמות ה DSLR. מחזור צילום מהיר גם באירועים אינטנסיביים, ראייה מקדימה בפוקוס מושלם וחד, אפשרות לצילום איכותי גם בתנאי תאורה קשים מאוד וזאת על ידי יכולות החיישן הדיגיטלי שקיים במצלמות אלו. יתרון נוסף ומשמעותי מאוד: במהלך צילום וידאו לחתונה אנו נתקלים בהמון סיטואציות. חלקן מבוימות, חלקן תפיסת רגעים ויש עוד סיטואציות שהצלמים נתקלים בהם והיתרון הגדול בצילום חתונה במצלמת DSLR הוא שניתן להחליף למצלמה זו עדשות וידוע שעדשות של מצלמות DSLR הן איכותיות ביותר. בכך אנו יוצרים מגוון רחב של קטעי וידאו שבוסופו של דבר יוצרים לנו סרט חתונה DSLR מושלם! החיסרון היחיד של מצלמות DSLR בא לידי ביטוי במחיר הגבוה שכן עלות הציוד התייקרה באופן משמעותי וצילום חתונה DSLR דורש המון ידע בצילום וריכוז גבוה מאוד. כמו כן, ניתן להשתמש ב-DSLR בתור מצלמת רחף -דבר הדורש נסיון והתמקצעות ספציפית.

בפניכם דוגמה של קליפ טראש דה דרס שצולם במצלמת DSLR

מדוע כדאי לבצע צילום חתונות DSLR?

יש הרבה סיבות בגללן כדאי לבחור בפתרונות של צילום חתונות DSLR. ראשית, היתרונות של המצלמה ניתנים לזיהוי גם בעין בלתי מקצועית. אף אורח או בן משפחה לא יכול להישאר אדיש לתמונות ווידאו המיוצרות על ידי מצלמות מן הסוג הזה. אלו מצלמות המייצגות נאמנה את המילה האחרונה בתחום התיעוד. שילוב של מצלמות אלו בחתונה משדרג את האירוע והופך אותו לחוויה בלתי נשכחת עם מזכרות הנשארות ברשות בני הזוג לאורך זמן.

שנית, חברות מקצועיות מציעות צילום חתונות DSLR בעלות אטרקטיבית. ניתן להזמין צילום DSLR לחתונה בשילוב של מספר מצלמות DSLR וזאת על מנת לקבל סרט מגוון מאוד מבחינת זויות ואופי צילום ייחודי המאפיין סרטי קולנוע. שילוב כזה מאפשר לבני הזוג לתעד את החתונה ולערוך סרט המסוגל לעמוד בקריטריונים גבוהים במיוחד. DSLR וידאו דורש שימוש באמצעים מתקדמים, אולם הוא יעיל מאוד בחתונות ובאירועים אחרים המתקיימים פעם בחיים בלבד.

ההכשרה של צלם DSLR

מלבד התפעול הבסיסי של מצלמות DSLR, צלם העוסק בתחום זה חייב לעבור הכשרה מיוחדת לצילום כזה. הוא חייב שליטה מאוד מדוייקת בפוקוס ובתנועה. עליו להחזיק בציוד נלווה למצלמת DSLR כגון עדשות, חצובות, סליידרים, סטדיקאם ועוד.. כמו כן עליו לדעת כיצד לנקות את חיישן המצלמה והעדשות ולתחזק אותם על בסיס קבוע. במהלך החתונה או האירוע אין זמן לטפל במצלמה ולבצע תיקונים ושיפורים. רק צלמים בעלי ניסיון מוכח ומעשי יכולים להתמודד עם הסטנדרטים של מצלמות DSLR. צילום וידאו לחתונה דומה במובנים מסוימים לצילום סטילס אך מהרבה בחינות דורש ידע והתמקצעות ספציפיים לוידאו.

צלם DSLR צריך לעשות הכל על מנת לאפשר לבני הזוג ליהנות מאיכות גבוהה של וידאו, תוך שילוב של שוטים מתאימים ובחירת פריימים אידאלית. על הצלם לראות את התמונה המלאה תרתי משמע: עליו ללמוד באופן תמידי ולהתחדש מדי יום, עליו לקחת בחשבון את העריכה ולהשתמש גם באמצעי התאורה העומדים לרשותו. שילוב בין האלמנטים הללו הוא זה שאחראי בסופו של דבר על איכותו של סרט החתונה.

ההכשרה של צלם DSLR נמדדת גם בבימוי של בני הזוג המאושרים, המשפחה המורחבת, החברים ושאר האורחים. בניגוד לצלם סטילס, על צלם הוידאו DSLR לביים את הזוג וגלות מעורבות במשימה וזה מכיוון שבצילום חתונה וידאו DSLR אנו יוצרים סיפור. הוא אמור להציב את בני הזוג במקום הנכון, במקום בו התאורה מעניינת והרקע מתאים. כנו כן עליו לדעת להשתמש באור טבעי בצורה חכמה ובנוסף להשתמש בציוד תאורה מקצועי על מנת לשלוט בכל בכל מצב. עליו להיטמע בתוך הקהל ולהישאר קשוב לדרישות חדשות המתעוררות במהלך החתונה. צלם שיודע את העבודה מצליח לתעד את האירוע מבלי לפגוע בזרימה הטבעית של החתונה. יתרה על כך, ההכשרה של הצלם כוללת את התאמת הוידאו לצרכים ואופי האירוע. עליו לדעת מה בני הזוג מעדיפים ולהתמקד בצילומים העונים לדרישתם.

סרט מלא עם צילום וידאו עם DSLR

בעת צילום חתונה, dslr מציעה את הטכנולוגיה המתקדמת והיעילה ביותר. השאלה העיקרית היא כיצד למצוא איש מקצוע שמסוגל ליצור סרט וידאו dslr, מבלי לפגוע בשיקולי העריכה והבימוי. בני זוג המעוניינים לראות את כל האירוע בשלמותו לא צריכים להתפשר על קליפים קצרים. הם יכולים להשקיע זמן ומשאבים בבחירת צלמים המתמחים בטכנולוגיית dslr, לבקש סרט וידאו אמנותי ולשלב גם סרט תיעודי ארוך של מספר שעות. מה שמומלץ הוא לקחת צלם וידאו המתמחה בצילום חתונות DSLR וצלם נוסף שכל תפקידו הוא ליצור חומר גלם מלא של האירוע שישמש בבניית הסרט המלא. סרטים אלו אוגרים את כל הזיכרונות מיום האירוע ונשמרים אצל בני הזוג והמשפחה.

צילום סרט וידאו מלא באמצעות מצלמות dslr דורש סוג אחר של מיומנות. הצלם חייב ללוות את בני הזוג והמשפחה מרגע תחילת האירוע, לעמוד לרשותם במהלך הערב ולהיות לצידם גם במהלך ההכנות לקראת הכניסה לחופה. אי אפשר להסתפק רק בצלם אחד לצורך תיעוד סרט ארוך ולכן הדבר החשוב הוא לתאם את הכל מול חברת צילום החתונות איתם סגרתם.

בנוסף, הנוכחות של הצלם חשובה עם תום האירוע. דווקא כאשר ליבת האורחים מתפזרת זוכים החתן והכלה לרגעים קטנים של פרטיות ואינטימיות. כאן גם נמדדת הערנות של צלם הוידאו למתרחש והיכולת האמנותית של הצלם לתפיסת רגעים אינטימיים שימשו לאחר מכן ליצירת סרט וידאו חתונה מדהים. במילים אחרות, הטכנולוגיה היא זו שצריכה לשרת את הצלם ואת בני הזוג, ולא להפך. ציוד טוב ומרובה לא יהפוך את הצילום לטוב יותר אלא הצלם, הידע שיש ברשותו ומיומנותו.

איך בנוי סרט חתונה DSLR

בעבר הלא רחוק סרטי החתונה היו כוללים סרט ארוך בלבד המציג את כל מהלך האירוע במלואו ללא עריכה ייחודית המאפיינת סרט אמיתי. עם בוא צילום ה-HD התחילו ליצור גם סרטים מקוצרים של שעה המציגים את הקטעים היפים ביותר באירוע וחלוקה לפי קליפים. צילום וידאו DSLR הביא אתו מימד חדש לעולם צילום החתונות והוא מצריך מהצלם והעורך להיות יצירתיים הרבה יותר ולספר לנו סיפור אישי. בימינו סרט החתונה הוא סרט הנע בין 30 דקות ל-45 דקות והוא בנוי ממספר קליפים שמכילים בתוכם את מהלך יום החתונה בקצרה ובדרך של סיפור אישי. אצל רוב הצלמים תמצאו בסרט: קליפ פרומו, קליפ היילייט, קליפ הכנות וצילומי חוץ, קליפ קבלת פנים, קליפ חופה, קליפ ריקודים וקלים סיום. סרטים הנעשים בצורה כזו מדברים הרבה יותר אל הצופה ומספרים את סיפור היום המיוחד הזה בצורה טובה יותר מסרט מלא של האירוע.

5 הבדלים בין מצלמת DSLR למצלמת כתף הישנה

תיאום שירותי צילום חתונה ב DSLR

שמדברים על צילום וידאו לחתונה, רצוי להזמין צלמים המכירים את הטכנולוגיה של DSLR ולא להמתין עד יום האירוע על מנת לגלות הפתעות בלתי נעימות. הטיפ הבסיסי והאלמנטרי הוא להשתמש בהמלצות של חברים ובני משפחה, אולם כיום ניתן גם לקרוא מידע בפורומים מקצועיים באינטרנט. יש לבדוק האם הצלם מחזיק בניסיון מעשי ומוכח. אין צורך להתבייש לפני שמבררים את הנושא הזה ורצוי להעלותו מוקדם ככל האפשר. מעבר לכך, תיאום שירותי צילום חתונה ב dslr מתבצע עוד במהלך קבלת הצעת המחיר. על בני הזוג להפעיל את כל האמצעים העומדים לרשותם על מנת לוודא את המקצועיות של הצלם, את הניסיון המעשי ואת היכולות שלו לערוך את האירוע כהלכה.

במהלך תיאום שירותי צילום חתונה נדרשת מעורבות של מספר גורמים. מלבד צוות הצילום המגיע אל האירוע, מנהל האירוע הנמצא באולם והתקליטן המלווה את החתונה חייבים להיות מודעים לדרישות מיוחדות של החתן והכלה. במידה והזמן מאפשר זאת, יש לקבוע פגישת ייעוץ עם כל נותני השירות. כך ניתן להבטיח לוח זמנים מדויק ולמנוע עיכובים לא רצויים. החתן והכלה הם אלו שמגדירים את הדרישות ואת המאפיינים העיקריים של האירוע, אולם גם לנותני השירות ובעלי המקצוע יש מידה מסוימת של השפעה. אירוע מוצלח נמדד בסופו של דבר על פי השילוב בין הרעיונות השונים והמימוש שלהם. למטרת תכנון הזמנים של היום, על הזוג להתייעץ עם הצלם כדי להתאים זמנים להכנות וצילומים ולקחת בחשבון תנאי תאורה, שטח ופקקים בכבישים.

לסיכום, צילום dslr מצליח לפרוץ את גבולות האמנות ומגיע גם לתחום החתונות והאירועים. זו היא שיטת צילום מומלצת המבוססת על טכנולוגיה מתקדמת וייחודית. על מנת ליהנות מהיתרונות של dslr יש צורך בגיוס אנשי מקצוע מובילים. רצוי לצפות בקטלוגים של תמונות אשר צולמו בטכנולוגיית dslr, להבין מה מאפיין את השיטה ולערוך הכנות מקדימות. בזכות dslr הופכת חווית הצילום למעניינת, מאתגרת ובעיקר איכותית. זו שיטת צילום המתאימה לכולם ללא יוצא מן הכלל ומבטיחה שדרוג משמעותי של האירוע. מומלץ לשמוע פרטים נוספים על צילום חתונות בשיטת dslr ולהצטרף אל אלפי בני זוג מרוצים.

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *