צילומי טראש דה דרס

Alex-Olga-Trash-The-Dress Chana-Elhanan-Trash-The-Dress-In-Water Haim-Maayan-Dead-Sea-Trash-The-Dress Haim-Maayan-Dead-Sea-Trash-The-Dress-Sunrise Inna-Erez-Dead-Sea-Sunrise-Trash-The-Dress Inna-Erez-Ein-Gedi-Trash-The-Dress Nissim-Alona-Trash-The-Dress Nissim-Alona-Trash-The-Dress-in-sahne Nissim-Alona-Trash-The-Dress-Shadow Omri-Natali-Trash-The-Dress-with-horse Yaniv-Tanya-Trash-The-Dress

צילומי טראש דה דרס הגיעו אלינו מארה"ב הרחוקה והפכו להיות עניין אומנותי שהפך להיות חלק גדול מההכנות של בני זוג ליום החתונה. צילומי טראש מיוחדים יכולים להיות בכל מקום שחפצה נפשכם. אם הצלם שלכם מוכשר דיו הוא יוציא מכל מקום את מרב התוצאות. כמובן שלא נשכח את הרעיון הכללי של צילומים אלו.. "ללכלך את השמלה" – ולכן אנו נחשוב על רעיונות מקוריים לצילומי טראש דה דרס. על רעיונות מקוריים לטראש דה דרס אנחנו נדבר בהמשך.

בארה"ב צילומי טראש מצולמים לאחר החתונה כאשר הרעיון הוא "להשמיד" את השמלה שאתה התחתנו. בישראל של שנת 2015 העניין שונה במעט וצילומי טראש מצולמים -לרוב- לפני החתונה. המטרה של צילומי טראש מיוחדים היא בראש ובראשונה לשבור קצת את הקרח שהתקשה בתקופת ההכנות ליום החתונה. ההכנות ליום החתונה הן קשות. המון התעסקויות, פגישות עם ספקים, חיפושים באינטרנט ועוד.

צילומי הטראש -שלרוב לא נעשים בקונספט קלאסי – משחררים את הזוג. כצלם אני רואה בצילומים מהסוג הזה (גם צילומי זוגיות Love story) גם חיבור עמוק בין הצלם לזוג. כך מגיעים ליום החתונה שהצלם והזוג כבר חברים וזה מתבטא בתמונות משוחררות יותר וטבעיות יותר.

לחצו כאן לצפייה בגלריית תמונות טראש דה דרס שצילמנו לזוגות שלנו

קליפ טראש דה דרס

בנוסף לצילומי סטילס ניתן להפיק גם קליפ וידאו טראש דה דרס מגניב (ניתן לראות דוגמה של וידאו טראש דה דרס שצילמנו ליניב וטניה הזוג המדהים שלנו). בצילומי וידאו קליפ טראש דראס – שלא כמו בצילומי הסטילס – מצלמים תנועה. צריך לדעת את האיזון בין תנועת המצלמה לתנועת הזוג ולכן חשוב לא פחות לראות עבודות וידאו של הצלם שיצלם אתכם בקליפ טראש.

מחירים של טראש דה דרס

צילומי Trash The Dress לרוב דורשים הרס מוחלט של השמלה או לכלוך מסיבי. הכל תלוי במה שאתם רוצים לעשות ו\או לשדר בתמונות). כמובן שאתם לא מגיעים לצילומי טראש דה דרס עם הבגדים היוקרתיים של יום החתונה אלא דואגים מראש לקנות שמלת כלה זולה במיוחד לצילומי טראש. מי שמעוניין לבצע צילומי טראש מיוחדים יכול להזמין שמלת כלה במיוחד ליום צילומים ב – Ebay או בחנויות יד שנייה בארץ ולא לחשוש מהרס השמלה.

בצילומי טראש דה דרס מחיר החוויה נמוך מכפי שנהוג לחשוב. אנחנו נותנים הצעת מחיר ליום צילום שכולל צילומי סטילס, צילום קליפ וידאו טראש דה דרס בנפרד או בחבילה אחת… במקרה כזה, מחיר טראש דה דרס במסגרת חבילה אחת יוצא משתלם במיוחד.

יש צלמים שמצלמים אך ורק צילומי טראש דה דרס ולא ניתן לסגור אתם גם את צילומי החתונה אבל אצל הרוב המוחלט תמצאו מחיר טראש דה דרס במסגרת חבילות לצילום מלא של האירוע בנוסף לצילומי הטראש. ההמלצה שלי אליכם היא שאותו צלם שמצלם את החתונה שלכם יצלם גם את צילומי הטראש דה דרס. כך אתם יוצרים חיבור טוב עם הצלם שלכם עוד מלפני החתונה.

בחירת צלם טראש דה דרס

כמו בתחומי צילום אחרים – צלמים המתמחים בצילומי טראש דה דרס נדרשים לענות על מספר קריטריונים ברורים:

א. ניסיון מעשי בצילום – ניתן למצוא צלמי חתונות מקצועיים עם ניסיון מוכח בצילומי טראש דה דרס. הניסיון בא לידי ביטוי בעיקר ביכולת למצוא את הלוקיישן המתאים ביותר עבור תמונות טראש דה דרס והתמודדות עם מצבי תאורה שונים. מעבר לכך, בפרויקטים של טראש דה דרס תמונות חייבות לעלות בקנה אחד עם הסגנון של הזוג המצטלם. על הצלם להבין את הזוג ולהביא להם את התוצאות המתאימות להם.

ב. ציוד לטראש דה דרס – ציוד לטראש דה דרס על מנת שהתוצאה הסופית תהיה ברמה גבוהה, אומר שצלם החתונות מחויב לעבוד עם ציוד צילום ועריכה מתקדמים. ציוד לטראש דה דרס כולל בתוכו מצלמות + עדשות + תכנות עריכה מתקדמות. למידע נוסף על צלם DSLR.

ג. יצירתיות – בסופו של דבר, תמונות טראש דה דרס שוברים את הקונבנציה המוכרת והבנלית. רק צלם עם מידה מספיקה של יצירתיות יכול לעמוד בסטנדרטים המוצבים על ידי החתן והכלה. צלם כזה יידע כיצד להביא לידי ביטוי את היצירתיות שלו על הצד הטוב ביותר. הוא יכול להשתמש בניסיון העבר, בכלים ובתנאי השטח על מנת לייצר קטלוג תמונות מרהיב. היצירתיות מספקת ערך מוסף לתמונות והיא זו שעושה את ההבדל בין צילום טראש דה דרס לבין צילום רגיל.

איך מוצאים מקום עבור צילומי טראש דה דרס?

יש אינספור מקומות שונים ברחבי הארץ בהם ניתן לקיים צילומי טראש דה דרס. הפרט החשוב ביותר שצריך לדעת הוא שצלם טוב ומצולמים זורמים יכולים להוציא ביחד תמונות מדהימות גם מחוץ לבית שלכם. כן, כן..

מי שבכל זאת מתלבט ומתקשה להחליט יכול להיעזר בפרמטרים הבאים:

  1. נגישות – המקום הנבחר חייב להיות נגיש עבור החתן והכלה וצוות הצילום. רצוי לתת עדיפות למקום אליו ניתן להגיע בקלות עם הרכב הפרטי. הנגישות היא פונקציה חשובה בהצלחה של יום הצילום. ככל שהמקום יהיה נגיש יותר, כך ניתן יהיה לנצל את לוח הזמנים ולעמוד בו ללא תקלות מיותרות. חתן או כלה בעלי מוגבלויות יכולים לברר באתרי האינטרנט של הרשות המקומית לגבי מקומות רלוונטיים. הנגישות היא חלק חשוב ביום הצילומים ואין צורך להתפשר עליה על מנת להשיג תמונות איכותיות.
  2. עלות– יש הרבה חופים פרטיים או שמורות טבע אליהם הכניסה היא בתשלום. בני זוג שרוצים לשאת בעלויות זכאים לבחור לוקיישן מן הסוג הזה, אך עליהם לעדכן את הצלם מראש. בכל מקרה, העלות של לוקיישן ייחודי נבחר היא כאין וכאפס לעומת החוויה והמזכרת שנשארת עם החתן והכלה כל החיים. ברוב השמורות הסגורות עומדת העלות על עשרות שקלים בלבד. עם זאת, כדאי לקחת בחשבון הוצאות נוספות על דלק, אוכל, שתייה והפסד ימי עבודה.
  3. תקופה בשנה– בני זוג מתחתנים כל השנה אך הם מושפעים לא מעט מתנאי מזג האוויר. קשה לקיים צילומי טראש דה דרס בחוף הים במהלך חורף סוער, או לחילופין להגיע אל מדבריות יהודה בעיצומו של קיץ לוהט. נסו לתאם את הלוקיישן על פי התקופה בשנה וכך לא תתאכזבו. מצד שני, זכרו כי תמיד יש הפתעות לא צפויות. בדקו את כל הפרמטרים המשפיעים על מזג האוויר והיערכו למצבים קיצוניים. התקופה בשנה צריכה להתאים גם לסגנון הצילום ולציוד אתו הצוות מגיע אל השטח. בימי החורף השמש שוקעת מוקדם ויש צורך להתחיל את הצילומים מוקדם יותר, לעומת ימי הקיץ הארוכים אותם ניתן להתחיל כבר בשעות הבוקר.

צילומי טראש דה דרס בים המלח

היתרון של בני זוג המתחתנים בישראל הוא בין היתר מקומות מושלמים לצילומי טראש דה דרס, כמו ים המלח. תמונות טראש דה דרס בים המלח מתבצעות במקום הנמוך ביותר בעולם – על כל המשמעויות הנלוות לכך.

מי שרוצה תמונות בלתי נשכחות יכול להגיע אל ים המלח בכל עונה בשנה. במרחק של שעתיים נסיעה בלבד מגוש דן מחכה לוקיישן חלומי, שלא נופל מאתרי הצילום המובילים בעולם. לים המלח יש משמעות סמלית ותוואי גאוגרפי יוצא דופן. הפוטנציאל של תמונות טראש דה דרס בים המלח הוא כמעט אינסופי ולכן כדאי לנצל אותו.

למי מתאימים צילומי טראש דה דרס?

בני זוג בכל הגילאים יכולים ליהנות מצילומים ותמונות של פרויקטים בסגנון טראש דה דרס. התמונות מותאמות לאופי של בני הזוג ומייצגות אותן בצורה נאמנה. יום החתונה הוא גולת הכותרת של חודשי הכנה רבים, אותם ניתן לגוון ולרענן עם ימי צילום מיוחדים. הפקות טראש דה דרס אידאליות לבני זוג צעירים בתחילת דרכם, למי שמתחתן בפעם השנייה וגם למי שמקיים את חתונה הכסף או הזהב ומעוניין בהרפתקה חדשה.

לסיכום, צילומי טראש דה דרס ממשיכים לצבור מעריצים. הם זוכים להצלחה עולמית מרשימה ויש לכך סיבות מגוונות אותן רצוי להכיר.

רעיונות מקוריים לטראש דה דרס

הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לכם לרעיונות לצילומי טראש דה דרס הוא שבראש ובראשונה תשאלו את עצמכם את השאלות הבאות: מה הם תחומי העניין האהובים עליכם? האם יש לכם תחום/י עניין משותף/ים? איך הכרתם? איפה הכרתם? איפה הייתה הנשיקה הראשונה?

כל אלו באים במטרה אחת: לספר את הסיפור האישי שלכם בתמונות. ואני אתן מספר דוגמאות:

זה די פשוט, נכון? בואו נצא לרגע מהקופסה.. הרוב המוחלט מצטלם בים. זה מגניב, זה יפה אבל אם תביאו את הסיפור האישי שלכם לצילומים זה יהיה גם מיוחד ואישי עבורכם.

אם אתם לא בעניין של הכנסת הסיפור האישי שלכם לתמונה תמיד תוכלו להיות יצירתיים. תחשבו: צילומי טראש דה דרס – רעיונות מקוריים!

הנה רשימה של רעיונות לטראש דה דרס שעכשיו אני שולף ללא הכנה מוקדמת (רמז: הרעיונות אינם כוללים ים):

שוק ירקות, תחנת רכבת, סופרמרקט, גן שעשועים, גן ילדים, כיתה בבית ספר, מוסך, דירה (הדירה שלכם), פאב, חנות מחשבים, פנצ'רייה, מפעל תעשייתי כלשהו, גלידרייה, מכון קוסמטיקה ואולי אפילו גן האירועים בו אתם מתחתנים.. גני האירועים מעוצבים בצורה מרשימה. אפשר לעשות סצנות צילום בשירותים, במשרדים, בגן ואפילו בבריכה (אם קיימת כזו).

אתם ביום יום נמצאים בהרבה מקומות ועוברים דרך המון מקומות.. פשוט תביטו סביבכם ואולי תמצאו את הלוקיישן המתאים עבור צילמי טראש דה דרס.

טיפים כלליים לטראש דה דרס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *