זוגות רבים שמחפשים צלמים מומלצים לחתונות או אפילו כל ספק אחר לא תמיד יודעים להבדיל בין מקורות ניטראליים שמשמשים את הזוגות בקבלת חוות דעת אמיתיות(כאלו שאין להם אינטרס מצד הספקים) של זוגות שהתחתנו ויש להם ניסיון בעבודה מול ספק מסוים לבין מקורות לא אמינים בעליל.

אז איך מוצאים צלם מומלץ לחתונה?

כשהתחלתי לכתוב את הפוסט נזכרתי איך לפני 7 שנים כשהתחלתי את דרכי העצמאית בצילום חתונות והאתר הראשון שלי עלה לאוויר התקשרו אליי מאולם אירועים שלא נזכיר את שמו אבל ב-2007 הוא היה מאוד פופולארי וקיים עד היום והציעו לי להיכנס לרשימת צלמים מומלצים לחתונה של המקום תמורת תשלום שנתי של 5000 ₪ לפני מע"מ.. מאז קיבלתי המון פניות כאלה וכל פעם נדמה שהשיחה חוזרת על עצמה.

אולם: ראינו את העבודות שלך ומאוד התרשמנו והיינו רוצים שתיכנס לרשימת צלמי החתונות המומלצים שלנו.
אני: תודה זה מאוד כיף לשמוע. במה זה כרוך?
אולם: זה עולה 5000 ש"ח + מע"מ לשנה ואנחנו מכניסים אותך לרשימה שלנו בתור צלם חתונות מומלץ וכל זוג שיגיע אלינו יקבל אותה.
אני: לא, תודה…

אני לא רוצה להרחיב יותר מדי בנושא. בשביל לקבל תמונה כוללת אתם יכולים לצפות בסרטון הזה. המצב מאז לא השתנה…

כשאתם מחפשים אחר צלמים לחתונה שלכם, ובעיקר צלמים מומלצים לחתונה –  כאלו שקיבלו כמות מכובדת של חוות דעת חיוביות ואמיתיות מזוגות שכבר התחתנו ועבדו עם אותו הספק, סביר להניח שאתם נתקלים בדרך בהרבה בולשיט ובפוסט הזה אני אעשה לכם קצת סדר בדברים:

אז בואו נתחיל ונעבור על 4 מקורות אמינים לקבלת חוות דעת אמיתית:

 1. חברים ובני משפחה שהתחתנו

  אין כמו מציאת צלם חתונה מומלץ דרך משפחה וחברים. תוכלו לראות את כל החומרים מהחתונה שלהם ולהחליט אם זה מתאים לכם או לא, וכמובן לקבל חוות דעת מאנשים שאכפת להם מכם.

 1. Wed Reviews

  אתר אינטרנט המקושר לדף הפייסבוק של הצלם/חברת הצילום. הזוגות כותבים חוות דעת ישירות מחשבון המשתמש שלהם בפייסבוק כך שזוגות הרוצים לשמוע חוות דעת כנה ואמיתית יכולים לפנות לזוגות שהמליצו באופן אישי. משתמשי האתר (ספקים) משלמים אך ורק על הזכות להשתמש בממשק נח.

 2. אתר מתחתנים למען מתחתנים mit4mit

  אתר פשוט של חוות דעת למציאת צלם חתונה מומלץ. אינו דורש תשלום מצד הספקים ובאתר קיימת מערכת חכמה לזיהוי חוות דעת שאינן אמיתיות.

 1. קבוצות בפייסבוק

  קבוצות פייסבוק החליפו לגמרי את הפורומים שהיו עד לפני זמן מה. אמנם הפורומים קיימים עדיין אך רמת הפעילות שלהם קטנה משמעותית מרמת הפעילות בפייסבוק. ריכזנו עבורכם קישורים ל 7 קבוצות ייעודיות הפעילות ביותר למציאת צלמי חתונה מומלצים:

מהי הדרך הטובה ביותר לקבל המלצות על צלם לחתונה?

הדרך הטובה ביותר למצוא צלם חתונות מומלץ לחתונה היא קודם כל להתחבר לצלם שאתם אוהבים את העבודות שלו ואז לחפש המלצות וחוות דעת שנכתבו על אותו הצלם. אם יש לכם איזושהי התלבטות לגבי אותו צלם או שראיתם חוות דעת שלילית מתוך הרבה חוות דעת חיוביות תפנו לזוגות שהצטלמו אצלו או שתשאלו ישירות את הצלם. כך תהיו שלמים עם ההחלטה שלכם. אין ממה להתבייש במקרה הזה. לפעמים חוות דעת שלילית באה מלקוח בעייתי. גם צלמי חתונה מומלצים יכולים לקבל מדי פעם חוות דעת שליליות אך לרוב אלו יהיו מקרים חריגים ולרוב זה נובע מחוסר הבנה/תיאום ציפיות.

זיכרו! צלם חתונה מומלץ הוא לא כזה שתמצאו עליו הרבה מידע באינטרנט או בתכניות טלויזיה. צלמי חתונות מומלצים הם אלו שקיבלו חוות דעת והמלצות אמיתיות מזוגות שהם צילמו. רק זה יעיד על השירות שלהם ומה שהם יודעים לעשות.

בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.