Tips to Looking Your Best in Wedding Pictures

אנשים רבים מכינים את עצמם היטב לפני צילומים. גילוח, איפור, לבוש, תספורות וכו'.. אלו שלא יוצא להם לעמוד בכל יום מול צלם מקצועי מאוד חוששים מכך ויש שאפילו שונאים את האקט הזה. הרבה זמן רציתי לכתוב על הנושא הזה של פוטוגניות והמודעות אליה כי בפועל – גם אם אתם שונאים להצטלם וגם אם אתם חושבים שאתם לא הכי פוטוגניים – יש לכך פתרון. הכל מתחיל במודעות העצמית שלכם ובצלם. לא מעטים המקרים שעמדה מולי כלה יפה מאוד עם גוף יפה ופשוט הייתה חסרת בטחון מול המצלמה ותמיד ניסתה להסתיר משהו.. אפילו את החיוך שלה היא ניסתה להסתיר.. זה הטריף אותי עד שמצאתי את הדרך לגרום לה להרגיש טוב עצמה. עם הזמן עברו אצלי יותר ויותר כאלו והבנתי שתפקידי כצלם הוא גם לשחרר את המצולמים שלי מכל לחץ ולגרום להם להרגיש הכי טוב בעולם.

על בסיס מספר מקרים שעברו דרכי החלטתי לכתוב לכם 10 טיפים שיעזרו לכם להיראות טוב יותר בצילומי החתונה.

1. תתמקדו ברגש

לא סתם בחרתי בטיפ הזה כטיפ הראשון. הרגש הוא המרכיב החשוב ביותר בתמונה טובה. אני לא אומר ששאר הדברים לא חשובים אך תמונה עם אור מעולה, איכות פצצה וצלם תותח על לא תהיה טובה אם לא יוכנס בה מעט רגש. את הרגש הזה, לשמחתכם  או לא, אתם צריכים להביא כי יום החתונה זה הסיפור שלכם. הצלם – לעומת זאת ידע לראות את הרגש הזה ולתרגם אותו לתמונות.

אם אתם שואלים "איך עושים את זה" – זה מאוד פשוט. לא צריך ללמוד משחק ב"בית צבי" כדי להגיע לזה. כל מה שאתם צריכים זה להיות אתם עצמכם. יש זוג מאוהב, יש חתונה, אנרגיות של שמחה והתרגשות באוויר.. מה צריך יותר מזה? פשוט אל תאלצו את עצמכם מול המצלמה ותישארו הכי טבעיים והכי נינוחים.

תתמקדו ברגש

2. תהיו משוחררים

ביום החתונה יצולמו מאות תמונות ואם בכל תמונה אתם תיתקעו על מצב ברווז (דק פייס) או חיוך סלפי זה יראה מאולץ ולא אמיתי. תנו לצלם לפעול בחופשיות ולתפוס אתכם בספונטניות. המצלמה אמנם מצלמת אתכם אך היא רוצה לצלם רגעים אמיתיים ולא עוד איזה חיוך מאולץ.

תהיו משוחררים

3. הימנעו מטיפולי גוף בסמוך לחתונה

טיפולי גוף, פנים, שעווה וכד' – יכולות לעשות טוב לעור ולהחיות אותו אך הדבר לא יופיע מיידית והתוצאות יכולות להופיע רק לאחר כ-שבועיים במקרים מסוימים. כל קוסמטיקאית תגיד לכם שאחרי טיפול פנים מאסיבי תהיה אדמומיות בעור ואחרי זמן מה עור הפנים יתקלף. מומלץ להתייעץ עם הקוסמטיקאית לזמנים המומלצים כדי שליום החתונה תגיעו חלקים.

4. הימנעו משיזוף בסמוך לחתונה

שיזוף. אותו אחד שנכנס לחיינו וגרם להרבה אנשים ובעיקר נשים לצאת אל חופי הים ולשזוף את גופם. ידוע שלאחר השיזוף העור אדום מספר ימים ולאחר מכן מתקלף. ידוע גם שאם הוא נשרף יתר על המידה לא נח בשום צורה ללבוש בגד צמוד אז תארו לכם מה זה להיות עם שמלת כלה ועור שזוף למשך 12 שעות.

וכן, כבר היה לי מקרה כזה.. העור אדום, לא פוטוגני בעליל, הכלה סובלת מכל תזוזה כי כואב לה בכל מקום בגוף ויש לה גם מזכרת מזה..

5. שתפו פעולה עם הצלם

תזרמו עם הראש של הצלם שלכם, שתפו איתו פעולה ותנו לו לעשות את מה שהוא יודע. הוא מסתכל אחרת על דברים ויידע מה צריך לעשות. אם אתם לא סגורים על משהו מסוים עדיף שתשאלו אותו מאשר תנסו כל הזמן להציג לו את הצד היפה שלכם.. אם קיים שם פצעון קטן שהחליט להיוולד בדיוק ביום החתונה שלכם והוא מפריע לכם פשוט תיידעו את הצלם שישים לב לכך ויידע לתפוס את הזוויות הנכונות ובמידה שצריך שיסיר את זה בעריכה.

6. איפור ושיער – הגרסה הניסיונית

בימינו רוב המאפרות ומעצבי השיער (אם לא כולם) מציעים איפור ותסרוקת ניסיוניים וזאת כדי שביום החתונה לא תתבאסו.

זה פרט חשוב מאוד ויש זוגות שמוותרים על זה בגלל חוסר תקציב ואומרים שהם סומכים על המאפרת וזה יהיה מושלם אבל ביום החתונה הכל נראה אחרת והאיפור לא נראה לכם יפה והכל לחוץ וצריך להתחיל מחדש.. לא נעים בכלל ולכן צריך להקדים תרופה למכה.

איפור ושיער הגרסה הנסיונית

7. אל תצטלמו על שטיח אדום

יש איזו תופעה כזו בסלוני כלות שפורשים שטיח אדום כשהחתן מגיע ואז הזוג צועד עליו ביחד. מעין טקס/לא טקס כזה. בכנות אני אגיד לכם (וכמו ששמתם לב – הפוסט הזה הכי ישיר בעולם) – הדבר הבנאלי הזה פשוט איום ונורא. שימו רגע בצד את העובדה שזה מיושן ונדוש ושייך בכלל למשפחות המלוכה. מעבר לכל זה – לכל דבר סביבנו יש השפעה על צבע האור המוקרן עלינו. אם נעמוד ליד קיר כחול – הבע הכחול כחול יוקרן עלינו ובדיוק אותו הדבר לגבי השטיח האדום. יש לו השפעת צבע על הבגדים והפנים שלכם כשאתם עומדים עליו. זו השפעת צבע שמגיעה מלמטה ולא מחמיאה כלל למצולמים. תוותרו על זה ותלכו על תמונות אמיתיות יותר עם אור טבעי, נקי ויפה.

8. אל תצטלמו בשמש חזקה

הנושא הזה הוזכר לא מעט פעמים בבלוג צילום החתונות שלנו. לשעה ביום יש חשיבות רבה על אופי האור וכיוונו. לדוגמא: יהיה הבדל מהותי מאוד בין תמונות שצולמו בשעה 14:00 בצהריים לבין תמונות שצולמו בשעה 17:00..

בשמש של שעות הצהריים המוקדמות אתם תסתנוורו, תישרפו, תתחממו, תמצמצו, תפזלו, תסבלו ומה לא..

הפנים שלכם יקבלו הצללות קשות מתחת לעיניים כי השמש בדיוק מעל הראש שלכם (דבר שיגרום גם לכאבי ראש), התאורה תהיה מאוד קונטרסטית וקשה. בשעות אחה"צ לעומת זאת השמש כבר נמוכה יותר, עדינה יותר, מלטפת ולא קונטרסטית כמו בצהריים. התמונות יצאו רכות ורומנטיות עם צבעוניות מדהימה.

אל תצטלמו בשמש חזקה

9. תהיו מתוכננים היטב

ואיך זה קשור לנושא הפוסט אתם שואלים? בטח שזה קשור.. אם משהו לא מתוכנן טוב או שיש פינות פתוחות זה יעסיק אתכם כל היום ואתם תמצאו את עצמכם חושבים על זה כל הזמן ומוטרדים מהמצב. כל דבר הכי קטן נקלט במצלמה וברור לי שאתם רוצים שהתמונה תיתן לכם תזכורת ל"כמה כיף ומרגש היה" ולא ל"כמה כעסתי על הספק ההוא" או "איך אני נראה בתמונה הזו, בדיוק חשבתי על הצלם מגנטים שדפק ברז.."

10. דברו עם העיניים

אם הצלם מעמיד אתכם בסיטואציה מסוימת – אל תתרכזו בהעמדה וזהו. הוא הכווין אתכם כי אותה נקודה נראית לו פוטנציאלית לצילום מבחינת קומפוזיציה, זווית ותאורה. תישארו טבעיים ותדברו דרך העיניים. אתם לא מבינים איזה מסרים אפשר להעביר דרך ארבע עיניים. נסו את זה בבית…

נסו גם לפלרטט קצת עם המצלמה. שלחו מבטים בעלי מסר כלשהו. תחשבו שאתם רוצים לומר משהו ואין לכם פה ואתם חייבים לעשות את זה רק עם העיניים והבעות הפנים.

דברו עם העיניים, תפלרטטו עם המצלמה

סיכום

אז כמו שראינו, זה לא באמת קשה.. טיפה מודעות למה שקיים, שחרור קל והכל זורם כמו שצריך.

זכרו רק דבר אחד ואני באמת מאמין בו בלב שלם: לא משנה כמה אתם יפים או כמה אתם חושבים שאתם לא יפים.. היופי באמת לא נמצא בחוץ. היופי נמצא בפנימיות שלכם והוא יוצא החוצה מתוך המחשבה והתפיסה שלכם דרך העיניים, הדיבור ותנועות הגוף שלכם.

הכי הכי חשוב – הסירו כל דאגה מלבכם ביום החתונה, תדאגו שיהיה מישהו מהמשפחה שמטפל בעניינים הקטנים כמו תשלום לספקים, הסעות, מקומות ישיבה וסדר כללי באירוע. כך תסירו מעצמכם דאגות שיגרמו לכם לאי נוחות.

אה ותעשו לי טובה.. אל תלעסו מסטיק. כן, רואים את זה.. ואחרי זה אני נאלץ למחוק תמונות של לעיסות..

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.