The Reasons Why I Love Winter Weddings

זהו, החורף כבר נוכח כאן ואפשר לצאת לצלם.. וכשאני אומר את זה אני מתכוון לממש לצלם.

השמיים, העננים, האור, ההשתקפויות, הטמפרטורה.. פשוט תענוג!

מעבר לכל אלו – זה השעות המוקדמות. בחורף אפשר להצטלם בשעת השקיעה ולהספיק להגיע לקבלת הפנים בזמן וכל זה בלי לחץ.

יום החתונה הוא יום ארוך ומתיש והקיץ מעצים את ההתשה והעייפות. החום, השמש החמה, האובך.. החורף הופך את הכל לנעים יותר. והתמונות? בדיוק על זה באנו לדבר.. וגם קצת מעבר.

אז מה אני בעצם אוהב בחורף?

תגידו מה שתגידו וגם אני אוהב את הקיץ עם הים והבירות בדיוק כמוכם אבל אין מה לעשות.. החורף הוא רומנטי.. כשקר בחוץ – חם בפנים. מעבר לכך התמונות בחורף חמות יותר, רומנטיות יותר.. בייחוד אם מכניסים אליהם אלמנט חורפי כגון חלון עם טיפות גשם, שלולית, גשם, שלג וכו'..

יום החתונה החורפי מתנהל כך שמתחילים את היום מוקדם יותר מהקיץ מכיוון שהשמש שוקעת מוקדם יותר. את הצילומים מתחילים בסביבות השעה 14:00 – 14:30 עד 16:30 – 17:00 כשכבר מתחיל להחשיך.

בשעות חורף אלו הרווחנו:

* תאורה טבעית מדהימה בדיוק בזמן שאנחנו צריכים.
1

* ריכוך טבעי של האור.
2

* עננים.
3

* השתקפויות.
4

* מזג אוויר נעים שלא גורם לכם לחכות בחוסר סבלנות לסיום הצילומים.
5

רגע, אבל מה אם יירד לנו גשם?

שאלה שכל כלה שמתחתנת בחורף שואלת.. אז נכון, זה קצת בעיה. אבל ממש קצת. כי בישראל הגשם לרוב בא והולך. אם הולכים למקום שהוא משולב פנים וחוץ (כמו בית מלון לדוגמא) אז מצטלמים בפנים עם כניסות אור טבעיות ותוספת תאורה מלאכותית וכשהגשם פוסק זה הזמן לצאת החוצה. לקרני השמש שיוצאות אחרי הגשם, לשלוליות, לפריחה המדהימה של החורף.. ואם נפלתם על יום לא גשום אז אפשר לצאת לטבע. ישנם צמחים ופרחים שפורחים רק בחורף ומוסיפים לתמונה צבעוניות מדהימה.

6

חוויית הצילום

אמנם היא שייכת בעיקר לצלמים אבל גם המצולמים נהנים ממנה לא פחות. אנו, האמנים, נהנים מאתגרים. האתגרים הם אלו שסוחפים אותנו קדימה. והחורף די מאתגר.. בצילומי חתונה ובכלל. אנחנו תמיד מחפשים אחרי האור, הצבע, הרגע הרומנטי, המבט, הליטוף.. כל  אלו בשילוב אווירה חורפית ייתנו תוצאות נעימות וייחודיות.

7

היערכות ליום החתונה בחורף

עם כל היופי והכיף שבדבר חשוב להיערך בהתאם ולא לעשות טעויות מיותרות.

לשם כך מומלץ להתייחס לדברים הבאים:

– עומס בכבישים בעקבות כבישים רטובים.

– להכין תוכנית לצילום במידה והיום לא גשום ותכנית גיבוי במידה והיום גשום.

– חשוב לדעת איך לתכנן את לוח הזמנים ביום החתונה. קחו בחשבון שהיום מתחיל מוקדם יותר כדי להרוויח את האור.

– בשום פנים ואופן לא לעשות קבלת פנים וחופה בחוץ. כבר קרו מקרים ובימינו אין לדעת..

אז איפה מצטלמים בחורף?

בדרך כלל אני מאוד זורם אך בכל זאת כששואלים אותי איפה אפשר להצטלם בחורף? הרי הכל בוץ ורטוב והשמלה תתלכלך והשיער יירטב והנעליים.. אז קודם כל תירגעו. הכל בסדר 🙂

כמו שאמרתי למעלה מכינים מראש 2 תכניות. האחת למקרה שיהיה יום יבש והשנייה למקרה שירד גשם או שפשוט הולכים למקום אחד מקורה או חצי מקורה. בדרך כלל אנחנו נחפש פארק עם גשרים, סככות למיניהם.. חללים עם הרבה חלונות כמו בית מלון יכולים להיות רעיון נפלא. אור החלון הוא אור נעים, רך ומאוד רומנטי ויחד עם זאת אנו מקבלים הגנה מפני הגשם ובתמונות אנו מקבלים את המראה החורפי הנשקף מהחלונות.

8 9 10

אזור בילוי עם בתי קפה, פאבים ומסעדות יכול להיות רעיון נהדר (נמל תל אביב, שוק הפשפשים, מרינה וכו'..)

11 12 13 14

לאלו מביניכם האוהבים צילומים בטבע החורף יספק לכם סטודיו טבעי ותפאורה מאין כמותה. שילוב של צבעים בין פריחה לשלכת, בין קר לחם, שלוליות והשתקפויות ועוד אינסוף אלמנטים טבעיים שיוסיפו נופך אחר לתמונות.

15 16 17

כשבחוץ קר אפשר אפילו להצטלם בתוך האוטו..

18 19

לסיכום

צילום חתונת חורף היא עניין פוטוגני במיוחד, פחות מעייפת ופחות מתישה אז אין לכם מה לדאוג כי אתם הולכים ליהנות הרבה יותר מאלו שמתחתנים בקיץ הלוהט. פרט חשוב מאוד הוא שחתונות חורף יותר זולות משמעותית מחתונות קיץ בגני האירועים. אז פשוט מרוויחים מכל הכיוונים.

אני מאחל לכם חתונת חורף חמה ורומנטית עם תמונות משגעות.

מזל טוב.

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.