Wedding Day Mistakes

יום החתונה הוא יום עמוס עבור הזוגות ולא פחות עמוס עבור הצלמים.

בלי להיות מודעים לכך, זוגות עושים לא מעט טעויות ביום החתונה. טעויות אלו יכולות לעלות לכם בלחץ מיותר, עצבים ואיבוד זמן יקר.

במהלך הזמן שאני מצלם חתונות נתקלתי בכמה וכמה מקרים כאלו וכדי שלכם זה לא יקרה אני רוצה מאוד לשתף אתכם בכך.

 1. מתחילים את היום מוקדם מדי

  כאמור, יום החתונה הוא יום עמוס וטוב שיהיה מחושב בזמנים ובשיקול דעת. לא פעם הייתה לי כלה שהתעקשה להתחיל את היום מוקדם בבוקר ושום הסבר מצידי לא עזר לה. בימי הקיץ מומלץ להתחיל את הצילומים בסביבות 16:30-16:00 ע"מ לא לסבול מהחום והתאורה הקשה הקיימים בשעות מוקדמות יותר. כלות שמתחילות להתארגן מוקדם בבוקר עלולות להיות מוכנות בשעה 12:30 ולצאת לצילומים. בשעות אלו, החום משפיע, האיפור נמרח ורק רוצים שהיום הזה ייגמר כבר. ככה אתם מוצאים את עצמכם בשעה 16:00 שאתם כבר אחרי הצילומים ומותשים מאוד ובעצם הפסדתם את השעות הכי יפות לצילום.

 2. לא עומדים בזמנים / מתחילים את היום מאוחר מדי

  מומלץ מאוד להתייעץ עם צלם החתונה שלכם לגבי זמנים מדויקים של היום, לתאם את הכל מבעוד מועד ולעמוד בזמנים. צלם בעל ניסיון ידע להיות מחושב בזמנים וכל שינוי או אי עמידה בזמנים מצד הזוג יבוא על חשבון דברים אחרים.. כגון, זמן צילומים קצר מאוד והגעה מאוחרת לאולם..

 3. הכלה רוצה לחזור לתיקוני איפור ושיער בסלון הכלות

  דבר שאני מתייחס אליו בכובד ראש. ברוב סלוני הכלות מציעים שירות תיקוני איפור ושיער לכלות אחרי הצילומים. בעקבות כך נוצרה שמועה בישראל שתיקוני איפור ושיער לאחר הצילומים הם חובת היום (!) ובהתאם לכך גם מתחילות את היום מוקדם יותר כדי להספיק להצטלם הרבה ולחזור לתיקונים.

  אם תפנימו ותיישמו את מה שאני אגיד לכם אתם רק תרוויחו מכך.

  כאמור בסעיף 1 – התחלתם את היום שלכם מוקדם, יצאתם לצילומים מוקדם וחזרתם לתיקונים.. מה יצא לכם מזה? יום ארוך מאוד, מעייף ומתיש שצבר בשבילכם עצבים, אתם מזיעים מהחום, יש עליכם לחץ מכל הכיוונים וכך זה משפיע על התמונות שיוצאות פחות טובות (כי התאורה פחות נעימה, כי השמש סינוורה אתכם, כי היה לכם חם, כי הזעתם והעור הבריק וכי כבר לא היה לכם חשק להצטלם)..

  אם בחרתם להקשיב לדרך שלי אז תצאו לצילומים ב 16:00, 16:30.. מה ייצא לכם מזה? השעות סבירות, תזיעו פחות, תיכנסו פחות ללחץ ולא תצטרכו תיקוני איפור ושיער. מעבר לכך – התמונות שתקבלו יהיו הרבה יותר טובות. מילה שלי.

  אבל.. יש כלות שעכשיו קוראות את זה ואומרות לעצמן: "אני? אין מצב שאני לא אעשה תיקוני שיער ואיפור". או "איך, לעזאזל, האורחים יראו אותי ככה אחרי הצילומים? אני אהיה חייבת תיקונים". זה בסדר, הרי זה היום שלך… אבל זה לא אמור לבוא על חשבון דברים אחרים. אלא בנוסף.

  פתרון 1: את האיפור המטורף כבר עשיתם. מה שתצטרכו מבחינת תיקונים זה מייק-אפ, פודרה, סומק, אודם וטיפה חיזוקים של צבע אולי. למרות שברוב המקרים המאפרת משתמשת בחומרים עמידים מאוד.

  תוכלו להביא אתכם תיק איפור קטן עם מה שאתן צריכות וכך לעשות את התיקונים הקלים האלה בעצמכן. אם אתן לא סומכות על עצמכן אז תנו לחברה/אחות שיודעת לאפר. כמעט בכל אירוע אני מוצא לפחות אחת כזו שהיא מאפרת במקצוע.

  פיתרון 2: יש לא מעט מאפרות ומעצבי שיער שמלווים את הכלה לאולם.. תוספת סמלית שיכולה לעשות לכם שקט נפשי.

 4. מקשיבים לאנשים מחוסרי ניסיון או ידע

  כבר קרו לי מקרים בעבר שהכלה או החתן באו אליי ואמרו לי: "אבל המאפרת אמרה שלהתחיל מוקדם זה הכי טוב" או "דיברתי עם התאורן והוא אמר שעשן מוסיף הרבה"…

  כל אחד יכול לומר לכם משהו אחר אבל אתם צריכים להבין שכל אחד מבין במשהו אחר.. מאפרת לא תוכל להמליץ לכם על שעות לצילום וצלם לא יוכל להמליץ על סוג של מייק אפ שיהיה עמיד לאורך כל היום. תאורן יכול לומר לכם שהרבה עשן זה מוסיף כי בעין זה נראה מגניב ויפה אבל הוא לא יודע שזה הורס את התמונות.. מנהל האירוע יכול לומר לכם שהוא רוצה שתהיו באולם ב-17:30 כדי לתת לכם הדרכה ושתנוחו קצת אבל הוא לא יודע ש – 17:30 לפי שעון קיץ זו השעה האידיאלית לצילום. אז אם יש לכם שאלות – תשאלו את האדם הנכון כדי שלא יבלבלו אתכם.

 5. ריבוי לוקיישנים ומקום התארגנות מרוחק

  מקום התארגנות מרוחק לאו דווקא לא נכון אך שוב נכנסים כאן לעניין של החישוב בזמנים. אם יש מסלול צילומים שנמצא בדיוק בין מקום ההכנות למקום האירוע זה בסדר ובלבד שמדובר על אזור ללא פקקי תנועה. הבעיה מתחילה כאשר יש מרחק רב, עיכובים בסדר היום ופקקי תנועה. לפני שנתיים היה לי זוג שהתארגן ביפו והאירוע היה באזור חיפה.

  אתם כבר יכולים לתאר לעצמכם מה היה..

  הכלה התעקשה להתארגן ביפו בגלל מעצבת השמלה שלה והדבר עלה לה ביוקר. משהו בגזרה של השמלה השתבש וגרם לעיכוב של שעה נוספת מלבד העיכוב באיפור והשיער שארך גם כשעה.. סה"כ שעתיים עיכוב.. שעתיים אלו זה בדיוק הזמן שהיה מתוכנן לצילומים.

  התוצאה: כניסה לפקקי תנועה, זמן צילומים קצר מאוד (כ-20 דקות בלחץ אטומי) ואיחור מטורף לאולם. זה גרם לי להקפיץ צוות שני לאולם שיצלם את המשפחות וקבלת הפנים. הזוג ואנחנו הגענו ישר לכתובה ולחופה ללא זמן מנוחה או התארגנות כלל.

  תעשו טובה לעצמכם, תהיו מתוכננים ואל תחזרו על טעויות שאחרים עשו.

  דבר נוסף שיוצר עיכובים זה ריבוי לוקיישנים. כשלזוג יש כוונה ללכת למספר לוקיישנים מרוחקים אחד מהשני. אם יש זמן זה בסדר והדעה שלי היא לעשות מקסימום שתי נסיעות ללוקיישנים. צלם טוב ידע להוציא מלוקיישן אחד תמונות שונות ומגוונות כך שההרגשה תהיה שהצטלמתם במספר לוקיישנים. מעבר לכך – ליצור תמונות אחידות בלוקיישן אחד זה הדבר הטוב בעיניי. לא מרגישים שיש לחץ לסיים ולעבור ללוקיישן הבא. פשוט מתמקמים ויוצרים עם המון חשק וזמן לחשוב. ככה יוצאות התמונות הכי טובות.

 6. לא מצטלמים עם המשפחות כדי שלא יראו אתכם

  תחילת האירוע, כשכולם נקיים ויפים זהו הזמן המתאים ביותר לצילומי המשפחות. זוגות רבים בוחרים באפשרות של הסתגרות בתוך חדר עד לחופה וזאת מכיוון שהם רוצים שיהיה לאורחים אלמנט הפתעה.

  עליכם לדעת שתמונות משפחה שצולמו במהלך האירוע או בסוף האירוע הם תמונות שנוצרו כדי לצאת ידי חובה. ההורים לא יתלו בסלון תמונה שהאחים מסטולים, מזיעים ולא מתקשרים עם הסביבה.

 7. לא מסתובבים בין הקהל בקבלת הפנים

  אחד הדברים היפים והמרגשים יותר ביום החתונה זה שהזוג נוכח בקבלת הפנים ופוגש את כל מי שבא לכבד אותו ביום המאושר בחייו, חברים ובני משפחה. כבדו בחזרה את אלו שבאו לכבד אתכם. קבלו את פניהם באהבה והתמונות כבר ידברו בעד עצמן.
  Bride and groom reception (1) Bride and groom reception (2) Bride and groom reception (3) Bride and groom reception (4) Bride and groom reception (5)

 8. מרוכזים בניהול האירוע במקום באירוע עצמו

  לא פעם נתקלתי בזוגות שבמהלך היום מתעסקים בטלפונים וארגון של האירוע. חברים, היה לכם את כל הזמן שבעולם לארגן את החתונה ולשכור ספקים איכותיים שיעשו את העבודה בשבילכם. יום החתונה זה היום שלכם.. תארגנו את יום החתונה כך שלפני החתונה אתם תעבדו קשה כדי שהוא יהיה מושלם וביום החתונה אחרים יעשו את זה בשבילכם ואתם תהיו רגועים. אם לא תהיו רגועים – זה מה שיתועד. זה מה שתזכרו. וזה מה שיזכרו בשבילכם.

 9. מנהלים לצלם את סדר היום ושאר העניינים

  בבלוג דיברתי יותר מדי על החיבור בין הצלם למצולם. במקרה הזה אלו הזוגות. אם אתם מחוברים לצלם שלכם וסומכים עליו – אין צורך שתעירו לו ותגידו לו מה ואיך לעשות. אתם בחרתם בו לתעד את היום שלכם אז תתנו לו לעשות את העבודה כמו שהוא יודע לעשות אותה. אתן לכם דוגמא שקרתה לי לא מזמן. בזמן צילומי המשפחות ניגשה אליי הכלה ובנימוס ביקשה שאוריד את הפלאש האחורי כי היא לא רוצה שהוא יופיע בכל התמונות.. אז הראיתי לה תמונה אחת כדי שהיא תבין מה עושה הפלאש האחורי. היא נרגעה כמובן. מוסר השכל: לא תמיד מה שהצלם עושה ייראה לכם נורמאלי או הגיוני אבל הוא רואה דברים אחרת ותסמכו על זה.

 10. לא עושים כמה תמונות לסיום

  הצטלמתם בהכנות כשאתם עם חלוק מקלחת לגופכם.. הצטלמתם כשאתם יפים, נקיים, מאופרים מצוחצחים.. הצטלמתם לפני האירוע, באירוע.. שתיתם, רקדתם, שמחתם ו… פוף. הכל נגמר. כולם הלכו הביתה לישון ולהתעורר לעוד יום חדש. אתם הולכים הביתה ומתעוררים למציאות חדשה. בין סיום האירוע לשינה – זהו זמן מצוין לעשות סשן צילומים קצרצר. זה יכול להיות אפילו 10 דקות בסביבה של האולם. תחשבו לעצמכם.. תמונות שאתם מזיעים, מלוכלכים מרחבת הריקודים, מסטולים, מתים מעייפות.. זו יכולה להיות מזכרת מדהימה ואחלה סיום לאלבום הדיגיטלי שלכם.

Photo after the wedding (1) Photo after the wedding (2) Photo after the wedding (3) Photo after the wedding (4)

סיכום

כל הנאמר כאן – נכתב מתוך ניסיון והיתקלות במקרים דומים שבסופו של דבר יצרו עיכובים ואי נעימויות.

הצלם הוא היחיד מבין הספקים שנמצא אתכם לפני החתונה, לאורך כל יום החתונה וגם הרבה אחריה לעומת ספקים אחרים הפעילים רק באירוע עצמו. תתייעצו איתו. אם הוא צלם טוב ויש לו ניסיון בחתונות הוא יוכל לענות לכם כמעט על כל שאלה. אל תשכחו שהוא זה שחווה את החתונה מתחילתה ועד סופה והוא זה שרואה את הכל.

יקרים, אני מקווה שהייתי לכם לעזר גם בפוסט הזה.

תודה רבה שהייתם איתנו.

אם יש לכם שאלות ו/או סעיפים נוספים שאתם חושבים שראויים להיכנס לכאן, אתם מוזמנים לכתוב לי ממש כאן מתחת לפוסט ואשתדל לענות לכל אחד ואחת באופן אישי.

עד הפגישה הבאה שלנו, תהיו טובים 🙂

תומר אלמקייס

תגובה אחת

 1. תומר .כמה שאתה צודק ואני אבא לכלה שאמורה להתחתן.התקשרנו עם ספקים.ועם וילה כמה שהם תחמנים.כל יום שעובר ומתקרבים לחתונה מרמים ומרימים את המחיר.החלטתי לעשות חישוב מסלול מחדש.התוכל להציע לי וילה או מקום דומה לחתונות הבת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.