how-to-choose-pictures-for-your-wedding-album

מאז ומתמיד, אלבומים מוחשיים יוצרים לנו מזכרת נהדרת לחיים. תמיד זה היה כך, אך בעידן בו התמונות יושבות לנו על המחשב במקרה הטוב ועל הטלפון במקרה הרע, אנחנו מוצאים את עצמנו עם ארגזים של תמונות על המחשב ועל הטלפון אך כמעט ואנחנו לא מדפיסים תמונות לצורך הצגתם באלבום.

אחד מאותם רגעים שמחייבים אותנו ליצור אלבום אישי הוא יום החתונה. ואכן, אצל רוב הזוגות נחשב אלבום החתונה לחלק בלתי נפרד מחבילת הצילום שהם סוגרים עם צלם החתונה שלהם. בימינו, הרוב המוחלט של הזוגות נוהג לעשות סט של 3 אלבומי חתונה אשר מעוצבים בתוכנה גרפית. הסט בנוי בצורה הבאה: העיצוב הוא עיצוב חד פעמי אשר מודפס באלבום אחד גדול המיועד לזוג + 2 אלבומים קטנים יותר המיועדים להורים מכל צד. כאמור, אלבומי ההורים הם בעיצוב זהה לזה של האלבום הגדול.

דוגמה של סט אלבומים מאת: ליאל אלבומים
דוגמה של סט אלבומים מאת: ליאל אלבומים

אני מאמין שרובכם יודעים את זה כבר אבל זה רק יישור קו עם אלו שלא מכירים את הנושא עדיין.

אז בשעה טובה ומוצלחת קיבלתם מהצלם שלכם את התמונות מיום החתונה שכל כך חיכיתם להן. ראיתם אותם, התלהבתם, העלתם לפייסבוק ולאינסטוש, וקיבלתם אינספור מחמאות וכמה מאות לייקים…

מה עכשיו? מה הלאה?

איך אפשר לבחור מכמות כל כך גדולה של תמונות רק 200-250 (הכמות עשויה להשתנות מצלם לצלם) תמונות לאלבומים מבלי לאבד את הסבלנות?

זו הסיבה שהמון זוגות פשוט נתקעים בשלב של בחירת התמונות לאלבומים, החל מכמה חודשים עד לכמה שנים.. וכן, יש גם כאלו שמוותרים בדרך כי פשוט אין להם סבלנות וכוח לשבת ולבחור תמונות. אם אתם עדיין לפני החתונה או שעדיין לא קיבלתם את התמונות, זה יכול להישמע לכם לא הגיוני, סוג של "איך אפשר לוותר על חלק כל כך חשוב?", אבל תאמינו לי שזה קורה (לעיתים רחוקות אבל זה קורה).

אם נסתכל אחורה מבלי להתעמק יותר מידי אז נראה שעד לפני כמה שנים הזוגות היו מקבלים אלבום כיסים (אלבום המכיל כיסים שקופים לאחסון,שמירה וצפייה בתמונות מודפסות) המכיל 200 תמונות. התמונות היו מודפסות לרוב בפורמט 13X18 ומסודרות באלבום על פי טעמו של הצלם או של טעמם של הזוג.

בעידן מצלמות הפילם לא הייתה קיימת הבעיה של בחירת התמונות מכיוון שהזוג היה סוגר עם הצלם על כמות מסוימת של תמונות (כ-200-300) ואלו הן התמונות שהיו מודפסות באלבום. אבל מאז שנולד לו העידן הדיגיטלי, וכמות התמונות המצולמות בחתונה עלתה מ-200-300 ל- 1500-2000, הצלמים לא לוקחים על עצמם את בחירת התמונות, וכך הזוגות צריכים לבחור את התמונות לאלבום.

מהו התהליך של הפקת האלבומים?

  1. בחירת התמונות על ידי הזוג והעברתם לצלם – הנושא החם שעליו אנחנו מדברים בפוסט הזה.
  2. עיצוב האלבום על ידי גרפיקאי/ת ומסירה לזוג לאישור – הגרפיקאית יוצרת קשר עם הזוג ועושה תיאום ציפיות לגבי העיצוב של האלבום (סגנון, קוים מנחים, בקשות מיוחדות, הערות וכד'). לאחר מכן הזוג מקבל את הסקיצה של האלבום שלכם ומתבקש לתת פידבקים ולבקש שינויים במידה ויש משהו שהוא פחות אהב. כדי להבין את ההבדל בין הסגנונות השונים, אתם מוזמנים להעיף מבט בגלריית האלבומים שלנו.
  3. בחירת הכריכה – הזוג מתבקש לבחור את העיצוב החיצוני של האלבום.
  4. קבלת האלבום – שליח עד הבית או איסוף עצמי.

כמו שכבר הבנתם, הכל מתחיל בכך שאתם בוחרים את התמונות שאתם רוצים לשלב בעיצוב של האלבומים.

אז בואו נעבור לטיפים מעשיים שיעזרו לכם לבחור את התמונות לאלבום החתונה שלכם בקלי קלות…

  1. חלקו את התמונות לקטגוריות (הכנות, צילום מקדים, קבלת פנים, חופה וכו').
  2. תקציבו כמות תמונות מקסימאלית לכל קטגוריה – מומלץ להקשיב להמלצת הצלם.
  3. עשו סדר בכל קטגוריה. חישבו על כך שהגרפיקאית לא מכירה אתכם והיא לא יודעת איזה אנשים קשורים לכל צד. לכן, בתיקייה חשובה כמו תיקיית משפחה תעשו הפרדה בין התמונות של משפחת החתן לבין התמונות של משפחת הכלה.
  4. אתם צריכים לקחת בחשבון שיתכן שיהיו תמונות שלא יכנסו לאלבום משיקולים גרפיים, ולכן אם ישנן תמונות חשובות אז תציינו זאת בשם הקובץ. כמו כן – אם יש תמונות מסוימות שאתם חושבים שהן צריכות להיות גדולות על פני שאר התמונות בדף – שנו את שם הקובץ ל"גדול". כך הגרפיקאית אתם יכולים לחסוך מעצמכם זמן רב של תיזוזים.

זהו, עיצוב האלבום מוכן, וכל מה שנותר לכם הוא לחכות שהאלבום יגיע אליכם.

כמה טיפים לסיום

אם אתם מתקשים בבחירת התמונות לאלבום, אתם יכולים לשאול את הצלם שלכם אם ישנה אפשרות שהוא יבחר את התמונות. קחו בחשבון שתתכן תוספת תשלום על כך.

טיפ נוסף שאני יכול לתת לכם הוא שתפרידו את האלבומים מחבילת הצילום שלכם. אני יודע שכשסוגרים חבילת צילום לחתונה, זה קשה לוותר על האלבומים.. אבל אתם לא מוותרים עליהם, פשוט יש לכם את האפשרות להתחרט, ואתם גם לא משאירים את העסקה פתוחה עם הצלם – עניין שמקשה על שני הצדדים במצב של עיכוב.

טיפ אחרון וחשוב מאוד – אל תשתוללו עם כמות התמונות. הנטייה של הרבה זוגות היא לבחור כמה שיותר תמונות כי זה אפשרי (פיזית, האלבום לא מוגבל בכמות תמונות), אך אתם צריכים לדעת שכמות גדולה של תמונות תיצור לכם אלבום צפוף מאוד עם תמונות קטנות. מה גם, שבאלבומי ההורים (שהם ממילא קטנים) התמונות יהיו קטנות מאוד.

זוג יקר, אני מקווה שהפוסט הזה עזר לך בעוד פרט קטן בדרך ליום החתונה. ואולי אתם כבר אחריה?

אם אהבתם, ואם הפוסט הזה עזר לכם בנושא הזה של בחירת תמונות לאלבומים, תרגישו חופשי לשתף אותנו.. ואם יש לכם רעיונות נוספים אז אנחנו נשמח מאוד לשמוע.

כמו כן, תרגישו חופשי לשתף את הפוסט הזה עם החברים שלכם. אולי הוא יעזור גם להם.

שיהיה בהצלחה והמון המון מזל טוב 🙂

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.