saving money on wedding photography

עם הזמן "התפריט" של התוכן המוצע בחבילות צילום לחתונה מתרחב, נוספים תכנים חדשים והטכנולוגיה מתקדמת בקצב מואץ.

הזוגות המבולבלים לא מבינים מי נגד מי ורוצים לקחת את הכל מהכל, אך הכל מהכל יגרום לכם להוצאות כספיות מיותרת שאתם לא באמת צריכים.

הרבה זוגות מחשבים את התשלום עבור שירותי צילום חתונות ע"פ כמות התכנים המוצעת להם בחבילה ומניחים בצד בהזנחה יתרה את איכות הצילומים, היחס האישי של צלם החתונה שלהם והמזכרת שנשארת לדורות. אם נשים את הקלפים על השולחן – אתם לא באמת צריכים הכל.. לשם כך נפגשנו כאן היום ואני אנסה לפתור דילמות והוצאות מיותרות של הרבה זוגות. אין לי ספק שאם נכנסתם לכאן אתם מעוניינים לפתוח את חיי המשפחה שלכם ללא מינוס בבנק. בהקשר זה, קיראו גם את הפוסט שלנו על בחירת צלמי חתונה מומלצים.

זו לא הכמות. זו האיכות!

אתם חייבים להבין כי "כמות" כל אחד יכול לתת.. אלבום נוסף, תמונה מוגדלת נוספת וכו'… צלמים שבשבילם העיקר לסגור את העסקה -ויהי מה- יוסיפו לכם גם "צלם" נוסף במתנה כדי שתרגישו שזה משתלם לכם. אבל איכות, סגנון צילום, אופי לצילומים, יכולת ליצור רגש מסיטואציות, תפיסות רגעים, יחסי אנוש.. כל אלו משתנים מצלם לצלם ובראש ובראשונה אתם צריכים לבדוק את אלו לפני הכל. לפני שתתקשרו לצלם החתונות כדי לברר האם הוא פנוי צפו בתיק העבודות שלו קודם, חפשו ביקורות וחוות דעת עליו ותשאלו אם מישהו מכיר וחווה אותו. אם התחברתם – תתאמו פגישה. כבר חסכתם לעצמכם זמן, פגישות מיותרות ונסיעות. אם תרצו להרחיב ידיעתכם בנושא אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט 2 צעדים בטוחים לארגון נכון של החתונה שלך.

עשו לעצמכם סדר בראש!

בפגישה הצלם יראה לכם עבודות של סטילס, וידאו והדפסות מוחשיות של אלבומים, קנבסים, זכוכיות ושאר ירקות. לרוב אלו דברים שמוצעים כבר בחבילת הצילום לחתונה ולכן האינסטינקט שלנו כבני אדם הוא להסתכל על הכל כתמונה אחת. בדיוק כמו שבעסקה עם חברת סלולר אנו נקבל ב-59.90 ש"ח לחודש שיחות ללא הגבלה + אינטרנט ללא הגבלה + שירות תיקונים. הרוב המוחלט קונה את זה כפי שהציעו לו אך אם הייתה קיימת האופציה – אני מניח שאנשים מסוימים היו מסתפקים בשיחות יוצאות ונכנסות בלבד וכך יכולים לשלם פחות.
אם נפרק את חבילת הצילום אנו נבין שכל עניין הצילום בחתונה יכול להתחלק ל- 2 ובחלק מהמקרים בני ימינו (נכון לנוב' 2015) זה יתחלק ל-3.

  1. לפני החתונה (צילומי רווקות, צילומי טראש דה דרס, צילומי סייב דה דייט ושאר טרנדים ההולכים ובאים).
  2. יום החתונה (צוות הצילום. כולל כמובן את קבלת התמונות והסרט).
  3. אחרי החתונה (אלבומים ושאר חומרים מודפסים).

מינימום הוצאות – מקסימום רווחים

לפני הכל חייבים להפריד את התכנים לפי:

מבחינתנו החובה היא שיהיה תיעוד טוב ואיכותי לאירוע וזה כולל צילומי סטילס + צילומי וידאו. את כל השאר נשים כרגע בצד. נתחיל לחשוב על אופי האירוע שלנו, כמות האנשים ופריסתם בגן האירועים ונחשוב על כמות הצלמים הנדרשת לאירוע. לרוב התוצאה תהיה: 2 צלמי סטילס + צלם וידאו. באירועים של 100 איש ומטה תוכלו להסתפק גם בצלם סטילס אחד במידה ואתם לא רוצים "להתפנק" וכך יצא שהשארתם בארנק שלכם 1000-1200 שקלים. צלם וידאו אחד יספיק לאירועים של עד 500 איש כך שאם יבוא לכם "להתפנק" בצלם וידאו נוסף תצטרכו להיפרד מ-1000-1500 שקלים. בהחלט שיקול!

את התמונות שצולמו אתם מקבלים מהצלם שלכם באיכות גבוהה, אחרי עיבודים, סינונים ותיקונים במידת הצורך. כמובן שעניין הגשת התמונות בצורה ערוכה או לא זה עניין של כל צלם לגופו. יש כאלו שגם ייתנו לכם את התמונות ברמת חומר גלם ללא שום בקרת איכות ו/או עיבוד. כשהתמונות אצלכם – תוכלו לעשות איתם כל מה שעולה בדעתכם – להדפיס כמה שאתם רוצים, איפה שאתם רוצים ואיך שאתם רוצים. ואם אתם לא יודעים איפה, אני בטוח שטלפון לצלם שלכם לשאול לשלומו יוכל גם לעזור בעניין. מבחינת עריכת הוידאו – אם לא חשוב לכם או להורים שלכם סרט מלא של האירוע אז תוותרו עליו. זה יחסוך בעלויות וממילא רוב הסיכויים שלא תצפו בו וסרט ערוך של 30-40 דק' יספק את רוב הזוגות.

כרגע אנו עומדים על מינימום ההוצאות שזוג צריך להוציא עבור האירוע. יש תיעוד טוב ואיכותי שישאיר לכם מזכרת לנצח!

עכשיו נחזור לרגע לאלו ששמנו בצד.. הטרנדים המגניבים, האלבומים, התמונות המוגדלות ואולי עוד דברים שאני לא מכיר עדיין.

צילומים לפני החתונה כגון צילומי זוגיות או צילומי טראש דה דרס הן מותרות. נכון שאני מאוד בעד צילומי זוגיות ודיברתי על היתרונות שלהן לא מעט פה בבלוג שלנו אך יש פה גם עניין תקציבי שצריך להתחשב בו בגלל סיבה אחת: צילומי זוגיות וצילומי טראש דה דרס הם מעבר לצרכים של הפקת החתונה למרות היותם תורמים (מאוד). אם בכל זאת חפצה נפשכם בצילומים אלו והמעה מצויה בידכם – לכו על צילומי זוגיות. יותר מרגש, פחות "מגניב". יותר נקי, פחות מלוכלך.

אה, וגם יותר זול.

אז עברנו על ה"חובה" ועברנו על ה"מותרות" שלפני יום החתונה. נותרו לנו החומרים המודפסים. הלא הם האלבומים והתמונות המוגדלות. חלקכם יגידו שהן מותרות וחלקכם יגידו שלא. כך או כך זה לא ישנה את מה שאתם הולכים לקרוא.

תמיד, אבל תמיד, אני מציע לזוגות שלי להשאיר את נושא האלבומים להחלטה לסוף ולא להחשיב אותה מראש בחבילת הצילום.

לא מעט זוגות (ובאמת לא מעט) מתעכבים מאוד עם בחירת התמונות לאלבומים וחלקם אף מתייאשים ושוכחים מזה לעד! במצב כזה – נותרת עסקה פתוחה בין הצלם לזוג. זה לא בריא עבורנו – הצלמים; וכמובן שלא בריא עבורכם – הזוגות.

הבעיה מתחילה בכך שרוב הזוגות חושבים שאם הם לא יחתמו חבילה שכוללת אלבומים כאן ועכשיו אז הם לא יוכלו לעשות אלבום לעולם… נפצו לעצמכם את המיתוס הזה!

פשוט תשאלו את הצלם שלכם מהי עלות החבילה ללא אלבומים ותורידו את הנושא הזה מהצעת המחיר. זה כבר יוריד לכם את מחיר החבילה משמעותית. סכום שנע בין 1500 ל-2000 שקלים. זה לא כסף שבא ברגל.

תוכלו לסכם עם הצלם שלכם שבמידה ותחליטו לעשות אלבום בהמשך הוא ייתן לכם את השירות הזה או שיפנה אתכם לאנשים הנכונים (אם נגיד זה קורה אחרי 5 שנים והצלם שלכם כבר לא בתחום).

סיכום

לא מעט חתונות צילמתי בשנים האחרונות ואף הייתי עד לשינוי הטכנולוגי המהפכני שנעשה בתחום הצילום – דבר אשר השפיע רבות על המחירים של צילומי חתונה שהזניקו להם בכמה אלפי שקלים בשנים האחרונות. וזה לא רק כי מחירי הספקים עלו. כי הם לא עלו בהרבה.. זה רק כי אנשים "רעבים" ליותר מדי.. ולא כולם יודעים כי יותר מדי הוא מיותר לחלוטין ולפעמים גם יכול להרוס יותר מאשר להועיל. כל מטרת הפוסט הזה היה לגרום לכם להבין שמעט זה הרבה ושלא כל מה שחברה/בת דודה/אחות שלכם עשתה בחתונה שלה אתם גם צריכים לעשות. יכול להיות שמאז דברים השתנו, העולם השתנה ואנחנו האנשים גם השתנינו.. אין היום באמת צורך בהרבה תכנים שמוצעים בחבילות וזהו נתון לשיקולכם כי אולי לפני החתונה אתם תחפשו את כל הסיבות שיגידו לכם למה אתם צריכים תכנים מסוימים אבל אחרי החתונה אני אגיד לכם: "אמרתי לכם…" אבל אז זה יהיה מאוחר מדי 🙂

תודה רבה שהייתם איתי.

אני מאוד מקווה שהנחתי לכם עוד אבן בדרך ליום הגדול שלכם.

מזל טוב והמון אהבה,

תומר.

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.