הזיכרון המתוק מהחתונה שלכם – כמה מילים על גיבויים

ב 8 השנים בהם אני מתעסק בצילום חתונות נחשפתי למספר מקרים בהם נמחקו חומרים מכרטיסי זיכרון, ממחשבים ומדיסק קשיח של זוגות. לפעמים זה מחשב שנגנב ולפעמים זה דיסק בערוב ימיו. כשמדובר בצילומי חתונה זה כואב ואנו חיים בחסדיו של צלם החתונות שלנו שאולי בטוב ליבו הוא שמר עדיין את החומרים.. החלטתי לכתוב פוסט בנושא מכיוון שמקרה כזה קרה לי לא מעט. למזלם של הזוגות שלי אני שומר על החומר הרבה זמן ובכל המקרים היה לי את החומר אבל זה היה יכול להיות גם אחרת.

זכרו כי לאחר שקיבלתם את כל החומרים מצלם החתונה שלכם אין באחריותו לשמור עוד על החומר!!

דיסקים הם רק גיבוי

צלמי חתונות נותנים בדרך כלל שלשה עותקים מכל דבר כך שכל עותק נמצא בבית אחר וזה טוב. מעבר לזה אל תסמכו על הדיסקים שיחזיקו לנצח במיוחד אם הם נמצאים בשימוש. בכללי – דיסק אמור לשמש כגיבוי. תעבירו את סרט החתונה למחשב ואם אתם רוצים לצפות בו בסלון אז חברו דיסק און קי לטלוויזיה או למכשיר ה – DVD. אותו הדבר לגבי התמונות. תעבירו אותם למחשב הנייד או לטאבלט ואת הדיסקים תשמרו בארון.

גבו את הזיכרון שלכם בדיסק חיצוני

דיסק קשיח חיצוני(הארד דיסק) הפך להיות נגיש מאוד ואפשר למצוא אותם במחירים זולים. טוב שיהיה לפחות אחד כזה בבית שעליו מגובים כל החומרים שלכם.

שימרו על התמונות והוידאו ברשת

קיימות לא מעט פלטפורמות באינטרנט שנותנות שטח אחסון בחינם. אם תשתמשו בהן תוכלו ליהנות גם מגיבוי אמין מאוד וגם מצפייה בקבצים שלכם מכל מקום בעולם ללא צורך להסתובב עם דיסקים עליכם.

הפלטפורמה האהובה עליי היא דרופבוקס. יש להם תוכנה פשוטה מדהימה ואפליקציה כך שכל מה שתשימו שם יהיה זמין עבורכם גם בסמארטפון מבלי לתפוס את הזיכרון של המכשיר. מה גם שתוכלו לשתף תמונה בשנייה לכל מי שתרצו. כצלם חתונות אני מוצא את עצמי מבלה המון מול דרופבוקס. היא משמשת אותי לגיבוי, שליחה וקבלת קבצים ושיתוף.

אחריה אני ממליץ על גוגל דרייב שעובד בדומה לדרופבוקס אבל למי שעובד עם הג'ימייל זה יתפוס הרבה מקום. הג'ימייל והדרייב הם כונן אחד בעצם.

יש עוד הרבה חברות שמציעות שירות דומה אבל הן נופלות אחרי תקופה ואז קמות חברות חדשות לכן עדיף להיצמד ל – 2 החברות הגדולות דרופבוקס וגוגל שהסיכוי שהם ייפלו והחומר יימחק דומה לסיכוי שלי להיות רקדן.

זהו, חברים, תשמרו על עצמכם ועל החומרים שלכם. ואם אתם צריכים עזרה בנושא תמיד תוכלו להתייעץ עם צלם החתונה שלכם.

נתראה בפוסטים הבאים.

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.