ביום החתונה הזוג וצוות הצילום מבלים יחד מתחילת היום (משלב ההתארגנות של הכלה) ועד סיום האירוע. הכימיה בין הזוג לצלמים חשובה מאוד מכיוון שביום החתונה נרצה לראות סביבנו אנשים שמרגיש לנו בנוח איתם.

עד לא מזמן זה היה מובן מאליו שסוגרים חבילת צילום לחתונה במקום אחד.

התהליך היה פשוט ומוכר לכולם 🙂
הזוג מגיע לפגישה בחברת צילום חתונות או לצלם הפרטי כדי להכיר, לראות עבודות ולהתרשם. במסגרת הצגת העבודות בפגישה, נציג המכירות / מנהל הלקוחות בחברת הצילום או צלם הסטילס מציג בפני הזוג גם מספר סרטי חתונה.

בשורה התחתונה, הזוג היה יוצא עם חבילת צילום שכוללת את כל מה שצריכים לצילום חתונה: סטילס, וידאו, אלבומים, סרט חתונה ערוך, תמונות מודפסות וכל זאת בדיל אחד ובמקום אחד.

חשוב לציין שהמחיר בדרך כלל יותר משתלם ממצב שבו עושים הפרדה בין הספקים.

היום, לא מעט זוגות בוחרים לעשות הפרדה בין צילום הסטילס לצילום הוידאו. הכוונה היא שהזוג יסגור צילום סטילס אצל ספק אחד ואת הוידאו אצל ספק אחר.

האפשרות להפריד בין וידאו לסטילס מוסיפה "גמישות" לתחום צילום החתונות ובא לטובת הזוגות.

צלם סטילס לחתונה
צילום: ספייסי צלמים

3 מקרים בהם תרצו לעשות הפרדה ואיך זה ובא לטובתכם.

בואו נעבור על כמה דוגמאות שבהן תרצו להפריד ולסגור ספקים שונים לצילום סטילס ווידאו.

דוגמא מס' 1

נפגשתם עם חברת צילום או עם צלם פרטי שמאוד מאוד אהבתם את התמונות שלהם אבל לא התחברתם לוידאו. אתם כן רוצים ליהנות מצילומי סטילס יפים, אבל גם סרט החתונה חשוב לכם ובא לכם שיהיה מושקע ואיכותי יותר.

אותו הדבר יכול להיות גם הפוך… יכול להיות שיש לכם צלם וידאו שראיתם את העבודות שלו וממש אהבתם ואתם מאוד רוצים שהוא זה שיתעד את החתונה שלכם.

דוגמא מס' 2

נפגשתם עם צלם פרטי שמראש אמר לכם שהוא מצלם רק צילומי סטילס לחתונה (או רק וידאו), ואם תרצו גם וידאו הוא יוכל להפנות אתכם לצלמי וידאו שהוא עובד איתם בשיתוף פעולה.

ניתן לפגוש כאן שני סוגים של הצעות… אחת שבה פשוט תקבלו את הפרטים של הצלמים שהם ממליצים עליהם ואתם תצטרכו לדבר איתם, לבדוק שהם פנויים בתאריך של החתונה שלכם, להיפגש ולסגור ישירות מולם.

האופציה השנייה היא שהצלם "יחבר" ביניכם והוא זה שידבר עם הצלמים שאהבתם. הוא זה שיבדוק את זמינותם בתאריך שלכם והוא זה שיציג לכם את העבודות שלהם. הזוג יבחר את זה שהם הכי אהבו את העבודות שלו ויחתום על הסכם הזמנת עבודה נפרד מול צלם הוידאו. לרוב זה יתבצע ע"י הצלם סטילס מבלי שתצטרכו להיפגש עם הצלם וידאו.

דוגמא מס' 3

ישנם זוגות (למען האמת – רוב הזוגות) שמייחסים חשיבות גדולה יותר לצילום סטילס מאשר לוידאו. כאלה שמוכנים להשקיע את הסכום הנדרש בצילום סטילס ומוכנים להתפשר על הוידאו. ישנם כאלה שייקחו צלם וידאו זול, רק כדי שיהיה תיעוד, וישנם כאלו שבכלל לא יהיה להם אכפת שאין להם חומר מצולם בוידאו מהחתונה שלהם.

מה כדאי לכם לבדוק?

בפגישה עם חברת צילום או עם צלם פרטי, תבקשו לראות מספר סרטים, ממספר חתונות שונות, מתקופות שונות. תראו קליפים שונים ולא רק את ההיילייטס. שימו לב שיש סגנון שמאפיין את העבודות בחברה.

כדי להפיק סרט חתונה יפה ומוצלח דרושים בין היתר: זוג זורם וקליל, צלם וידאו מקצועי ועורך שיודע את העבודה (לפעמים צלם הוידאו הוא זה שגם עורך את הסרט).

צילום: ספייסי צלמים

תשאלו את השאלות הבאות…

האם ראיתם את העבודות של הצלם שיצלם את החתונה שלכם? והאם זה אותו העורך שיערוך את הסרט של החתונה שלכם?

בידי עסק צילום חתונות מקצועי ומנוסה צריכה להיות "רשימת גיבוי" גם לצלמי סטילס וגם לצלמי וידאו. וגם במידה ומנסיבות כאלה ואחרות הצלם שראיתם את העבודות שלו לא יוכל להגיע בעצמו, אתם תקבלו צלם חלופי ברמה מקצועית גבוהה לא פחות מזה שהיה אמור לצלם את החתונה שלכם.

איך שאומרים: "Shit happens". מחלות, פציעות, מילואים, נסיבות משפחתיות… כולנו בני אדם והכל יכול לקרות.

אתם צריכים להיות רגועים שלאחר החתימה על ההסכם, צלם הוידאו שיגיע לצלם את האירוע שלכם יוכל לספק את העבודה ברמה שהוצגה בפניכם במהלך הצפייה בעבודה בפגישה.

המטרה שלנו היא להזהיר אתכם מהמצב בו "סרט הדוגמא" המוצג בפניכם הוא הסרט היפה והמוצלח ביותר שצולם על ידי אותה החברה, שאותו צילם צלם הוידאו המוכשר והיקר ביותר, ונערך ע"י העורך האיכותי ביותר.

כמה מילים לסיכום וטיפ אחד אחרון

אז אמנם זה יתרון גדול ליצור את ההפרדה הזו בין סטילס לוידאו, אבל מצד שני – אם צלם הוידאו וצלם הסטילס הם משני עולמות שונים והם לא מכירים אחד את השני, אז זו יכולה להיות בעיה מכיוון שהם לא יודעים עדיין לעבוד אחד עם השני.
בנוסף לכך – כל אחד רוצה לרצות את הזוג ב100% וזה עלול ליצור חוסר סנכרון בין הצוות.

אם כך, במידה ואתם רוצים ליצור הפרדה בין צלמי הסטילס לצלמי הוידאו, אז תוודאו שצלם הסטילס וצלם הוידאו עבדו יחד בעבר ושהם מכירים אחד את העבודה של השני. אפשרי גם לבקש המלצה מספק אחד על האחר וכך להיות רגועים יותר.

תודה רבה שביקרתם אותנו. אם אהבתם את הפוסט, אתם מוזמנים לשתף אותו לאלו שימצאו בו שימוש דומה.

נתראה בפוסט הבא.
או בשמחה הבאה 🙂

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.