Wedding-Photography-Styles

צילום חתונות מקצועי הוא תחום נרחב מאוד הפונה לקהלי יעד שונים. בעבר כבר כתבתי על סגנונות צילום חתונות ואירועים אבל לא הרחבתי יותר מידיי אז החלטתי הפעם לכתוב פוסט מקיף על סגנונות הצילום הקיימים.

בפוסט הזה אני רוצה לעבור על סגנונות צילום נפוצים, לתת הסברים ולפרט כדי שתוכלו להבין מה מדבר אליכם יותר, מה יותר מתאים לכם והכי חשוב להכין אתכם למה שמצפה לכם בסט הצילומים בין אם אתם מחפשים צילום חתונה יוקרתי לקהל רב, צילום חתונה קטנה או צילום חתונות בוטיק. סגנון הצילום משתנה מצלם לצלם ואנשים שונים נוטים להתחבר לסגנונות שונים.

אז בואו נעבור על סגנונות הצילום הקיימים…

1. צילום חתונות מסורתי (קלאסי)

צילום מהסוג הזה יכלול גישה רשמית מצד צלם החתונה והרבה הכוונה. סדר היום יהיה מול עיני הצלם לאורך כל היום על מנת לא לפספס שום פרט ולו הקטן ביותר. צלם חתונות קלאסי יעבוד לפי "הספר" ולא לפי אינטואיציה וספונטניות.

אופי הצילום יהיה ברובו מבוים ויכלול העמדות מדויקות תוך כדי התייחסות לפרטים הכי קטנים. מרקע נקי ועד קווים ישרים.

צילום חתונה קלאסי מתאים לאלו המחפשים הכוונות מצד הצלם ועבודה מוקפדת.

כמה תמונות לדוגמא:

Classic Wedding Photography (1) Classic Wedding Photography (2) Classic Wedding Photography (3)

למה לצפות מהצלם שלכם?

הצלם שלכם יהיה מעורב בכל מה שקורה ביום הזה החל מקביעת לוחות זמנים לכל דבר ועד בחירת הלוקיישנים הצילום. הוא לא יפספס שום דוד, אח או שכן קרוב. הוא יכיר במהלך האירוע את כולם ויידע להתייחס לכל אחד. צלם החתונות הקלאסי יפעל פחות מאינטואיציה ויותר לפי שבלונה שהוא רץ איתה כבר שנים.

2. צילום חתונות דוקומנטרי (תיעודי) – פוטוג'ורנליזם

צילום חתונה דוקומנטרי הוא סגנון צילום המתבסס על המציאות. בסגנון צילום זה הדגש הוא ללכוד רגעים אמיתיים ולספר את הסיפור של יום החתונה. כדי ליצור את האווירה הזו שתכניס את הרגש לתמונה הצלם ישתמש בתאורה וקומפוזיציות ייחודיות. צלם החתונות הפוטוג'ורנליסטי צריך להיות בעל עין חדה לכל מה שקורה בסביבה. כדי לראות ולהרגיש את זה הוא חייב להיות חלק מהסביבה..

הרעיון של סגנון הצילום הזה בחתונות בא מתוך רצון ליצור זיכרון אמיתי לזמן ארוך. הסגנון הדוקומנטרי הגיע למעשה מתחום העיתונות. שם, הצלמים נדרשים לספר סיפור עם כל מה שנלווה לכך. קושי, חום, קור, תאורה לא טובה.. ממש כמו חייל במלחמה. טוב, לא ממש אבל דומה.

בצילום מהסוג הזה נעשה לרוב עיבוד בסיסי בלבד. צילום בסגנון כזה מתאים לזוגות המחפשים צילום חתונה בסגנון רומנטי ואישי תוך מתן דגש לרגעים אישיים מאוד.

כמה תמונות לדוגמה:

Documentary Wedding Photography (1) Documentary Wedding Photography (2) Documentary Wedding Photography (3) Documentary Wedding Photography (4) Documentary Wedding Photography (5)

למה לצפות מהצלם שלכם?

הצלם שלכם לא יהיה מעורב כמעט בכלום (מלבד צילומי ה"חובה" הקלאסיים כגון צילומי המשפחות בתחילת האירוע) וייתן לכל היום להתנהל בשקט מבלי להפריע. הוא ישתלב בתוך היום הזה כאילו הוא חלק מהמוזמנים לאירוע, הוא יתעד את הרגעים ואת הסיפור של היום מבפנים, קרוב ככל האפשר לסיטואציה ומזווית ראייה אישית שלו. הצלם הדוקומנטרי ידע לזרום בכל סיטואציה בה הוא נמצא ולהתמודד עם תקלות טכניות במהירות.

הוא יהיה שם למרות שרוב הזמן לא תרגישו אותו מוחשית. הוא ישתלב עם הסיטואציה וייבלע לתוכה. הוא יהיה רגיש לרגעים ולו הקטנים ביותר, הוא יהיה חד עין לכל מה שקורה סביבו בכל רגע נתון.

3. צילום חתונות "קונספט"

צילום זה מאפיין צלמים בעלי רקע קולנועי או כאלו שבאו מתחום האופנה. הצילום ייעשה בצורה מוקפדת תוך מתן דגש על חוקי האופנה והזוהר. הצלמים המצלמים בסגנון זה יעדיפו לבחור בעצמם את הלוקיישנים לצילום, יאמרו לכם היכן לעמוד ובאיזו תנוחה, יבנו תאורה מוקפדת וישלטו בה. התוצאה הסופית תיראה כמו תמונות ממגזין אופנה יוקרתי ולרוב יגיעו מרעיון ראשוני ליצירת התמונה.

הרעיון בסגנון צילום כזה הוא ליצור תמונות לא מציאותיות, חלומיות כאילו צולמו למגזין אופנה יוקרתי וללא קשר אישי ואינטימי ליום החתונה. צילום בסגנון כזה מתאים לזוגות המחפשים צילום חתונות יוקרתי כך שכל תמונה תקבל יחס אישי ונקי לקבלת תוצאות מרהיבות.

כמה תמונות לדוגמה:

Staged Wedding Photo (1) Staged Wedding Photo (2) Staged Wedding Photo (3)

למה לצפות מהצלם שלכם?

צלם הקונספט יהיה נוכח תמיד לידכם ותמיד יאמר לכם מה לעשות גם בסיטואציות שלכאורה אמורים לצלם בספונטניות. התאורה שלו תהיה מוקפדת ולרוב הוא יעבוד עם תאורה מלאכותית.

4. צילום חתונות וינטג'

זהו סגנון צילום חתונות מיוחד הפונה לאנשים שאוהבים עיצובים שלא נכללים באופנה המודרנית. החל משמלת הכלה, התסרוקת, האיפור, הנעליים, לבוש החתן, עיצוב גן האירועים, עיצוב ההזמנות ועוד. צילום זה איננו נעשה בנימה אישית והוא מאוד מבוים שכן יש חשיבה על כל פרט ופרט כדי ליצור את המראה הישן.

צילום חתונות וינטג' מתאים לאלו המחפשים צילום חתונות בסגנון אחר והרעיון העיקרי הוא לאהוב סגנונות ישנים בעיצוב ובאופנה וזוג שיבחר צלם בסגנון וינטג' – סביר להניח שכל החתונה שלו תיראה כך. אחרת הוא לא היה בוחר צלם בסגנון הזה.

כמה תמונות לדוגמה:

Vintage Wedding Photography (1) Vintage Wedding Photography (2) Vintage Wedding Photography (3) Vintage Wedding Photography (4)

למה לצפות מהצלם שלכם?

הצלם יביים כמעט כל תמונה, אפילו אם הוא מצלם סתם זוג נעליים. תמיד ייכנסו לפריים אלמנטים ישנים ואותנטיים שיוסיפו לאווירה. הצלם ישתמש במצלמות פילם ו/או במצלמות רטרו. כמו כן הוא ישתמש בפילטרים מורגשים בפוטושופ על מנת ליצור את אווירת הוינטג' בתמונות ולתת להם את ההרגשה כאילו נלקחו מן העבר.

5. צילום חתונות בסגנון משולב

צילום חתונות בסגנונות משולבים הוא למעשה תוצר של כמה מאות שנים. מה שקורה זה שככל שהימים עוברים והאמנות מתרחבת אנו למדים יותר ויש לנו הרבה יותר אופציות.

הרעיון הבולט מאחורי צילומים מהסוג הזה הוא למעשה לשלוט בכל מה שקשור לתמונה מלבד בימוי מלא של הזוג. תהיה התייחסות מוקפדת לקומפוזיציה, תאורה, זמני הצילום ועוד. הצלם המשלב ייבחן כל אירוע לגופו וכל סיטואציה לגופה על מנת להתאים להם את הפריים הנכון.

כמה תמונות לדוגמה:

Different Styles of Wedding Photography (1) Different Styles of Wedding Photography (2) Different Styles of Wedding Photography (3) Different Styles of Wedding Photography (4)

למה לצפות מהצלם שלכם?

הצלם המשלב סגנונות ישתמש בכל הידע והניסיון שלו על מנת ליצור לכם צילום חתונה מיוחד ומגוון. הוא יביים במידה מועטה, יעמיד אתכם במקומות הנראים לו בעלי פוטנציאל צילומי מבחינת תאורה, קומפוזיציה וכו' וזאת על מנת לקבל שליטה מלאה בטכניקות הצילום והתאורה. יחד עם זאת הוא יגרום לכם להשתחרר כדי שהתמונות תהיינה אמיתיות וישקפו את הסיפור האישי שלכם. ברגעים בהם אין צורך בבימוי – הצלם יתעד רגעים מהזווית האישית שלו. כיום צלמים רבים נוטים לשלב סגנונות מכיוון שתחום הצילום חשוף לכל דורש כך שצלמים יכולים לקבל השראה אחד מהשני.

סיכום

כמו שאתם רואים, צילום חתונה מקצועי הוא תחום רחב מימדים בו קיימים סגנונות צילום שונים שהתפתחו במהלך השנים. עברנו על חמשת הסגנונות הבולטים ביותר בתעשייה כיום. לא פשוט לעמוד לפני סגירת צלם לחתונה מבלי לגבש דעה על סגנון הצילום אליו אתם מחוברים אך זכרו כי הסגנון מתחיל קודם כל בכם ולא במה שנראה לכם יפה יותר או טוב יותר וכמובן לא במה שמכתיבה לכם החברה. קיימים המון צלמים ולכל אחד יש גם סגנון אישי משלו אז בין אם אתם מחפשים צילום חתונה מקורי או לא, את סגנון הצילום רצוי לבחור בהתאם לאופי האישי שלכם וכמובן לאופי האירוע. רק כך אתם תוכלו ליהנות מצילום טוב שישאיר לכם מזכרת לדורות.

בהצלחה.

תומר אלמקייס

תגובה אחת

  1. אני מתענינת בצילום מקצועי אני רוצה שתשלח לי קובץ של כמה חתונות שלך כולל את הריקודים קצת גברים ובעיקר נשים כי אני רוצה את ההכי לבת שלי (נ.ב. התמונות המופיעות באתר חסומות לי עקב סינון של נטפרי לכן אם אפשר לשולח לי קובץ במייל כולל הצעת מחיר עדיף בגמבו מייל } תודה ולהיתראות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.