כל מה שרציתם לדעת על צילומי טראש דה דרס בים המלח

היי.

אם הגעתם לכאן כנראה שאתם רוצים לעשות צילומי טראש בים המלח..

יש המון לוקיישנים ורעיונות אינספור אבל צילומי טראש בים המלח הם ייחודיים והמזכרת הזו תלווה אתכם לעוד הרבה שנים טובות ויפות.

המאמר הזה נועד כדי להכווין אתכם כי צילומי טראש בים המלח דורשים היערכות מוקדמת ופינוי זמן.

באיזו עונה כדאי לעשות צילומי טראש בים המלח?

לשם בחירת העונה לצורך צילומי הטראש בים המלח אנו צריכים להבין קודם מה אנו רוצים.. מה חשוב לנו יותר ומה פחות..

כל עונה תשפיע לנו על אופי הצילומים ותביא לנו איתה תמונות שונות. בימי הקיץ, לדוגמא, אנו נוכל ליהנות מיופי עוצר נשימה של גבישי מלח על המים, שבילים של מלח שממש אפשר לעמוד עליהם ,לשבת עליהם ואלו יכולים לשמש אותנו ליצירת התמונות המושלמות. בימי החורף או אפילו בתחילת החורף – הגשם יורד וממיס את שכבות המלח העליונות ומה שנזכה לקבל זו פלטה אחת גדולה של ים שתראה לנו לרוב -בהיעדר רוחות- כמו מראה שמשקפת לנו את השמיים בצורה מדהימה וזאת בגלל שכבות המלח הלבנות שנמצאות מתחת לפני המים. בגלל שהשמיים בחורף בדרך כלל מעוננים זה נראה ממש ציורי וכשנהיה בתוך המים זה ייראה כאילו אנחנו ממש מרחפים בשמיים..

עננות בעונת החורף גבישי המלח בעונת הקיץ

אז קיץ או חורף?

זו שאלת השאלות ורצוי שתייחסו לה חשיבות רבה. הכל מתחיל ונגמר ב-איך אתם רוצים בדיוק שהתמונות המושלמות שלכם ייראו.. אם אנו רוצים אפקט מראה ייחודי אנו נלך לצלם דווקא בתקופת החורף (תחילת החורף) ונקבל עננות מדהימה והשתקפויות נעימות לעין שלא כמו בימי הקיץ החמים שיכול להיות אובך או שמיים ריקניים. אם אנו נרצה דווקא להשתמש בגבישי המלח כתבלינים לתמונות שלנו אנו נלך בקיץ. מכיוון שמזג האוויר בים המלח קיצי וחם ברב עונות השנה אני ממליץ ללכת דווקא בתחילת החורף. יש סיכויים טובים לעננות. זו תוסיף לכם דרמה ומימד של עומק לתמונות.

באילו שעות מומלץ לעשות צילומי טראש בים המלח?

הרבה זוגות לא ממש יודעים באיזה שעות עושים צילומי טראש בים המלח. אין לזה חוקים כלשהם אבל אחד מהדברים שלמדתי עם הזמן הוא שאם מתחילים להצטלם בשעות הסמוכות לשקיעה/זריחה, אנו מרוויחים מגוון תאורות שונות וכך גם תמונות מגוונות. אנו זוכים ליהנות מתאורת השמש הטבעית, מתאורת שקיעה/זריחה, משילובים של תאורה מלאכותית עם תאורה טבעית ומצילומים בחושך מוחלט עם תאורה מלאכותית.

מלבד אלו שגרים בעין גדי והסביבה הקרובה – צילומי טראש בים המלח מצריכים פינוי של הרבה זמן, בעקבות מרחק הנסיעה בעיקר וגם בגלל שנרצה לנצל את מלוא הזמן שלנו שם. הזוגות שבוחרים בצילומי טראש ים המלח בדרך כלל רוצים דווקא את הגוונים שנוצרים בשעת הזריחה והשקיעה בתמונות הטראש שלהם. השעות הנוחות יותר לצילום הם בשקיעה כמובן אבל שלא כמו בים התיכון השוכן במערב – שם השקיעה נעלמת לנו אל תוך המים- השקיעה בים המלח במקומות הנגישים לנו נמצאת דווקא בצד השני. בהרים. כדי לקבל בים את הגוונים המיוחדים של השמיים אנו נצטרך להצטלם דווקא בזריחה.

באיזו שעה לצלם

לשם כך אנו נתעורר מוקדם לפנות בוקר וניסע אל עבר ים המוות. מומלץ להגיע כשעה לפני הזריחה כדי להספיק להתארגן, להתרענן אחרי הנסיעה, לשתות משהו ולהיכנס לאווירה. אני באופן אישי מאוד אוהב לנצל מעט את רגעי החושך. שם אני שולט ב100% על התאורה שלי והתוצאות מדהימות.

שעת הקסם

כמעט כל צלם חתונות יגיד לכם ששעת הקסם היא שעה אהובה עליו.. "שעת הקסם" מופיעה לנו פעמיים ביום לזמן די קצר. רבע שעה לפני הזריחה ורבע שעה לאחר השקיעה. מומלץ לנצל כל רגע מהזמן הזה. ברגעים אלו השמיים מקבלים גוונים מיוחדים ובשילוב עם תאורה מלאכותית אפשר ליצור דברים מהממים.

שעת הקסם

מקומות לצילומי טראש בים המלח

החלטתם שאתם רוצים להצטלם בים המלח רק שאתם קצת מבולבלים ולא ממש יודעים לאן ללכת בדיוק.

באופן אישי אני אוהב לזרום לצילומים בספונטניות, בלי תכנון מראש למקומות לצילום וזה בגלל שאני חושב שצלם טוב יכול להוציא תמונות טובות בכל מקום ובכל רגע. וגם כי כשהולכים ללא תכנון פתאום רואים מקום מגניב שאלמלא הספונטניות לא הייתם מגיעים אליו..

אז אני אומר כזה דבר.. פשוט תגיעו מוקדם בבוקר לפחות שעה לפני הזריחה כדי לחפש לכם מקום מגניב, להיכנס לאווירה וליצור. כעבור שעה בערך מהזריחה כבר נורא קשה לצלם במים כי השמש מאוד חזקה ממול. זה הזמן לדעתי לעשות עוד קצת צילומים בתאורה טבעית. אחד היתרונות הבולטים בצילומי טראש בים המלח זה שבאמת יש שם המון דברים יפים וכמעט בכל פינה תמצאו מה לצלם.

מקומות לצילום בים המלח

מה להביא לצילומי טראש דה דרס בים המלח?

כמובן שקודם כל להביא את השמלה והחליפה איתם אתם מצטלמים. אביזרי אופנה וסטיילינג יתקבלו בברכה. הינומה, שובל לשמלה, זר פרחים על הראש, כובע, משקפי שמש וכו'..

מים לשתייה, מגבת ובגדים להחלפה. במידה והולכים ללוקיישן נוסף – להביא בגדים נוספים לצילומים. כפכפים/נעליים שאפשר להרוס – חובה!!! המלח בים המלח כואב! ולא תדעו על מה אני מדבר עד שתדרכו עליו יחפים.

ערכת קפה!! לא תצטערו אם תשימו אותה איתכם באוטו. ואם אתם בעניין של ראש טוב, תביאו בירות, יין או משקה אלכוהולי אחר שאתם אוהבים כדי לחמם מעט את האווירה ולהשתחרר. לא לשכוח לנקות אחריכם!

צבעים בצילומי טראש דה דרס

מאז תחילתו של טרנד צילומי הטראש נהייתה תופעה כזו של צילום עם צבעי גואש, אקריל וכו' כאשר הזוג משפריץ אחד על השנייה צבעים ללא היכר. מאז התופעה הזו הרבה שמורות טבע הפכו למשכנם של צלמי טראש וזוגות מתחתנים. עליכם להבין שבמקומות מסוימים אין בעיה עם זה ואם משתמשים עם צבעים שנשטפים במים אז אין בעיה בהרבה מקרים. לא מזמן, כשצילמתי בים המלח פשוט הזדעזעתי. שכבות מלח שלכאורה אמורות להיות לבנות ולהוסיף לטבע את היופי הטבעי שלו נצבעו בשלל צבעי הקשת. תופעה זו קיימת גם בשאר חופי ישראל, יערות, אתרי מורשת ועוד. זכרו כי בים המלח כמעט לא יורדים גשמים, אין גלים במים ואין מה שישטוף את הצבע אחריכם. מה גם שרוב האנשים לא מודעים כל כך ומשתמשים בצבעים שלא נשטפים במים ופוגעים בסביבה בצורה מחרידה. לפני הכל – תשמרו על הטבע. אפשר לעשות צילומים יפים גם בלי לפגוע בו. שלא נדבר על זה שתופעת הצבעים הפכה להיות עניין בנאלי.

עוד 7 דברים שאתם צריכים לדעת על צילומי טראש בים המלח

הכל הפוך – בצילומי טראש רגילים בדרך כלל מתחילים באור ומסיימים בחושך כך שאפשר לצלם בשני לוקיישנים עם אותם בגדים. אחד על יבש ואחד על רטוב. בצילומי טראש בים המלח מתחילים בחושך ומסיימים באור כך שאם אתם רוצים להצטלם בלוקיישן נוסף אתם צריכים להכין בגדים נוספים לצילומים.

זכרו – תגיעו כשעה (לפחות) לפני הזריחה כדי שעיכובים לא יבואו על חשבון זמן הצילומים.

זמן הצילומים – יהיה בדרך כלל כ 3-4 שעות ויכלול צילומים בחושך, בזריחה ובתאורת יום מלא. לשם כך עליכם לפנות הרבה זמן. לרוב, אשים מגיעים מרחוק עם זמן נסיעה של שעתיים-שלש. זה יוצא שלטובת הצילומים נאלצתם להיפרד מלא פחות מ10 שעות.. ואם נחשיב את זה שבטח לא ישנתם בלילה בגלל ההכנות (איפור / שיער) זה כבר 12 שעות ובטח תהיו עייפים מאוד אחרי הצילומים. תפנו יום מעבודה ושאר התעסקויות. תמשיכו אותו כיום כיף שלכם.

שהיה בתוך מי הים – קחו בחשבון דבר מאוד חשוב. ריכוז המלחים בים המלח עומד על 34.2%. גבוה פי עשרה מריכוז המלחים בים התיכון. מומלץ מאוד ונראה לי שאף אסור לשהות במי ים המלח יותר משעה.

בעלי חיים בצילומי טראש בים המלח – הרבה זוגות רוצים להביא אתם את חיית המחמד האהובה שלהם כחלק מצילומי הטראש דה דרס. עליכם לדעת שלא ניתן להצטלם בתוך ים המלח עם בעלי חיים. בדיוק בגלל זה נקרא שמו בלעז "ים המוות".

צילומים תחת המים – להרבה זוגות יש סוג של חלום כזה להצטלם תחת המים. בים המלח אין אפשרות להצטלם ולצלם מתחת לפני המים מיותר מדי סיבות!!!!

מחירים לצילומי טראש דה דרס בים המלח – צילומי טראש דה דרס בים המלח יהיו יקרים במעט ברוב המקרים וזאת מכיוון שביום צילומי טראש רגילים הצלם יוצא ל 4-6 שעות צילום (כולל זמן נסיעה) ובצילומים בים המלח הוא נפרד מ10-12 שעות לפחות וסביר להניח שייקח איתו עוזר צלם כי מניסיון, בצילומי טראש ים המלח חייב עוזר צלם.. ממש כמו יום צילומי חתונה. לרוב זו לא תהיה תוספת כואבת לכיס אלא לגיטימית ומשתלמת לגמרי.

ולסיום, המלצה חמה לסדר יום של צילומי טראש דה דרס בים המלח

בודקים באיזו שעה זריחת השמש ומגיעים לים המלח כשעה לפני שהיא זורחת. מחפשים לוקיישן להיאחז בו ולעשות בו את הצילומים הקשורים לים. חפשו מקומות נקיים, כאלו שאין בהם צינורות של המפעלים וכאלו שיש בהם גבישי מלח לבנים. אלו יעשו טוב את העבודה. מתמקמים בלוקיישן. אם מצאתם אותו זריז אז יש זמן לבשל קפה להתרעננות. בזמן שהקפה מתבשל אפשר כבר להתחיל בצילומים בחושך. משחקי תאורה וצללים – זה הזמן. לאחר מכן שעת הקסם, צילומים לאור זריחה. מחזה שכל פעם מדהים מחדש. עכשיו השמש עולה מהר והגענו לשלב שנורא קשה לצלם בים כי השמש שרפה לנו את הצורה. קחו הפסקה, אם יש ברז בקרבת מקום תשתפו את עצמכם, תחליפו בגדים, תאכלו משהו ואם יש כח לשעה נוספת של צילומים תלכו להרים. צילומים בהרי סדום יכולים להיות דבר מעניין במיוחד אם יודעים לאן להגיע.  אני מאוד אוהב לצלם שם. משהו שם שקט כזה, התמונות רגועות וצבעי האדמה מטורפים. באזור עין גדי תמצאו לא מעט לוקיישנים של טבע עוצר נשימה עם חיות בר, צבעים מדבריים מרהיבים, נחלים ומעיינות. שמורת נחל דוד היא מקום מרהיב לכשעצמו ואם אתם כבר שם, תעשו סיבוב.. לא תתאכזבו וגם תרוויחו טיול מעניין על הדרך. מצוקי דרגות הוא מקום מדהים הצופה על ים המלח. באזור תוכלו ליהנות מחיות בר כגון יעלים ושפני סלעים. זהו מצפה יפה ביותר ונגיש לבאים עם רכב פרטי. במבט ראשון המקום יראה לכם מדברי מאוד וחסר חיים אך ברגע שתעלו למצפה תבחינו ביופי עוצר נשימה ויש לכם סיכויים טובים להבחין בעדרים של יעלים הנהנים מקרני השמש.

צילומים בעין גדי 2 צילומים בעין גדי 1 צילומים בהרים 1 צילומים בהרים 3 צילומים בהרים 4

 

לבאים מכיוון ירושלים – זוהי נסיעה של חצי שעה בלבד ! ! !

חברים, שמחתי להיות כאן איתכם ואני מקווה שתפיקו תועלת רבה מהפוסט הזה.

שלכם באהבה,

תומר אלמקייס – ספייסי צלמים.

*הכותב הינו צלם בעל ניסיון של 10 שנים בתחום הצילום, מורה לצילום ומדריך טיולי צילום בעולם. המאמר נכתב מתוך זמן רב של למידה, התנסות בשטח, ניסויים ותהיות.

** כל הזכויות על הצילומים והמאמר שמורות ל"ספייסי צלמים".

*** צילומים: תומר אלמקייס.

תומר אלמקייס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *