דמיינו את עצמכם עכשיו רוקדים לצלילי מוסיקה רועשת שאתם אוהבים בחדר בו אתם יושבים כרגע. קשה לכם לדמיין את זה? נו, זה ברור. לא קיימת אצלכם בחדר אווירה של מסיבה ולכן גם קשה לכם לדמיין את זה. כשמזמינים לאירוע שירותי תאורה אנו מזמינים בעצם את האווירה שתהיה במקום. ללא הארות והחשכות, אלומות אור על אזורים מסוימים ועשן עדין שמדגיש את הכל, אווירת האירוע תהיה לוקה בחסר. וכך גם עבודת צילום החתונה. יחד עם זאת, שימוש מוגזם באילו יכול גם לדפוק לכם את הכל!

כחלק ממערך הטיפים לחתונה שאנו נותנים כאן בבלוג צילום החתונות שלנו החלטתי להרחיב מעט בנושא החשוב והכאוב הזה שמעט מאוד מהזוגות מייחסים לו חשיבות רבה.

התאורה היא חלק בלתי נפרד מהאירוע וגורם גדול להצלחתו. דמיינו לעצמכם סצנה מתוך סרט. זו יכולה להיות סצנה רומנטית או מפחידה. מוסיקה מתאימה ותאורה נכונה יעשו את העבודה על מנת להבטיח לכם להרגיש את מה שכביכול קורה שם. ברגע שתשאירו את אותה הסצנה עם שינוים בתאורה ובמוסיקה – כל האווירה תשתנה. אותו הדבר יקרה באירוע שלכם.

Excellent lighting 1 Excellent lighting 2 Excellent lighting

לשם כך אנו לא צריכים להזמין שירותי תאורה אלא גם לדאוג לכך שהיא תהיה טובה. ואני לא מדבר על המכשור והמחשוב אלא בעיקר על האדם העומד מאחוריהם. תאורן טוב הוא אדם שזה עיסוקו וזו המומחיות שלו. תאורן טוב ידע לשים לב לפרטים קטנים כמו כמות האנשים ברחבה, קצב המוסיקה, רמת הריגוש בקהל ועוד.. הוא ישתמש עם כל אלו כדי להחליט על עצמת האור, צבע האור, הכיוון והמהירות. בכך הוא ייצור אווירה מושלמת שתדע לרגש את הקהל וכשהקהל רגיש, האווירה מתעצמת! תאורן טוב ידע גם מה טוב לצלמים, הוא מבין את הדרישות לצילום חתונה ב – DSLR.

עשן ברחבת הריקודים הוא עניין חשוב שעובד יפה עם התאורה ברחבה. הוא יעצים את האור, ידגיש את קרני האור ויחזק את אווירת המסיבה.

Excellent lighting 3 Excellent lighting 4 Excellent lighting 5

אז איך כל זה משפיע על הצילום שלנו?

התאורה בגני אירועים לא מופעלת על המחשב לבדו ובמקרים מסוימים זה באמת כך. עליכם לדאוג לכך שהתאורה מופעלת על ידי איש מקצועי, תאורן במקצועו עם תעודה. אחרת זה יכול לשבש לכם הרבה דברים במהלך האירוע במיוחד לכל מה קשור בצילום החתונה שלכם. לא פעם נתקלתי בתאורנים שזלזלו במלאכתו של צלם החתונות ואם קרה כך אני בטוח שהאדם שמאחורי התאורה אינו תאורן במקצועו ולא באמת מבין מה הם הצרכים של האירוע ומה הם צרכיו של צלם האירוע. הוא לא יתייחס לקצב, לאווירה ולרגש ובהרבה מהמקרים הוא ישים תכנית קבועה במחשב וילך להסתובב.

תאורן שאינו מקצועי "ישטוף" את הרחבה בתאורה צבעונית ללא כל סיבה, ללא כל קשר למוסיקה, יפעיל את מכונת העשן עד שיהיה מיסוך כבד ולא יראו דבר ברחבה.. במקרים אלו, אין לצלמים מה לעשות כל כך.. התאורה "שורפת" את האנשים, העשן הכבד מחזיר את אור הפלאש ישירות לעדשה ובכך התמונה יוצאת מעורפלת, שימוש בפלאשים חיצוניים ברחבה הופך להיות מיותר, קשה למצוא פוקוס במצלמה ומי שנדפק מכל הסיפור הזה אלו הזוגות שהיה חסר להם מעט הסבר לפני שהם נכנסים לזה. הדבר דומה לצלם שיצלם את החתונה שלכם במצב אוטומטי. מצב אוטומטי לא יודע לזהות רגש ולא יודע להוציא אותו החוצה. רק תאורן מקצועי ידע לעשות זאת.

Problem with fog machine 2 Problem with fog machine

יש מקרים שאנו, הצלמים, פשוט נלחמים עם התאורה כדי להוציא תמונות טובות ובמקרים מסוימים אנו פשוט נותנים רצף של 4 – 5 תמונות כדי שאחת מהן אולי לא תצא לנו שרופה/ירוקה/סגולה..

בבואכם לחתום על חוזה עם צלם חתונות דברו איתו בפתיחות על הנושא ותיעזרו בו!

זהו נושא מאוד חשוב שכל זוג צריך לקחת בחשבון כשהוא סוגר עסקת חתונה.

מקווה שהייתי לכם לעזר גם בפוסט זה.

נתראה בפוסטים הבאים 🙂

תומר אלמקייס

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *