כצלם, צילומי זוגיות בעיניי הם חוויה חשובה מאד שהצלם והזוג צריכים לעבור לפני החתונה. יום החתונה הוא יום לחוץ וקשה להבין מי הזוג ומה הרצונות שלו כשהוא נמצא בלחץ והתרגשות. כשאני מצלם את הזוג לפני החתונה אני מכיר אותם, לומד אותם, מבין אותם והכי חשוב מתחבר אליהם ברמה האישית שזה דבר לא פחות חשוב. לרוב, צילומי זוגיות אינם נעשים עם בגדי חתן כלה אך יש לא מעט זוגות שבוחרים ללבוש בגדי חתן כלה ולעתים הדבר נובע מהסיבה שביום החתונה הם רוצים להצטלם מעט.

Love Story Photography Slavik & Liel Mali & Shai Love Story Photography

אז מה הם בעצם צילומי זוגיות?

מאז שנולדו להם צילומי ה- Trash The Dress התחילו לצוץ להם כל מיני טרנדים לצילומי טרום חתונה או לאחריה. צילומי זוגיות, המוגדרים גם כצילומי רווקות או צילומי LOVE STORY, מצולמים לרוב לפני החתונה או לאחריה אך יש כאלו שמצטלמים צילומי זוגיות בלי קשר לחתונה. העיקר שיש סיפור אהבה.

בוחרים יום יפה, לוקיישן מהסרטים ומצלמים. שלא כמו בצילומי טראש דה דרס –  כאן אין קונספט מוגדר ואף אחד לא מלכלך שום דבר. כאן מסתכלים על רומנטיקה נטו.

Slavik & Liel Love Story Photography

צילום זוגי דורש מהזוג להיות משוחררים ולזרום עם סיטואציות בהם המצלמה "תופסת" אותם ולכן המטרה העיקרית של צילומי הזוגיות היא לשחרר קצת את הזוג מכל הלחץ של החתונה ולהכין אותם, במובן מסוים, לדבר הזה שנקרא מצלמה. זוג שצילמתי לפני יום החתונה כבר יכיר אותי ביום החתונה, יבין את הראש שלי ויזרום איתי הרבה יותר טוב מזוג שלא הכיר אותי לפני.

צילומי זוגיות אמנם לא מהווים תחליף לצילומים ביום החתונה אך יום החתונה הוא יום לחוץ וזמן הצילומים מוגבל. צילומי זוגיות הם בהחלט תוספת מאוד נחמדה לתמונות של הזוג ויכולים לשלב בתוכם גם את צילומי ה- SAVE THE DATE.

Inna & Erez Save The Date

בנוסף לכל זה – בצילומי זוגיות אין פחד להישאר מושלמים אז אם בא לכם לשכב על חול, על עץ או על כביש אין מה לפחד מטיפה לכלוך כך שגם אני, כיוצר, פתוח להרבה יותר רעיונות. צילומי זוגיות מקנים לזוג חוויה משותפת כיפית ולפעמים גם מאוד משעשעת.

Adi & Anton Love Story Photography Mali & Shay Love Story Photography 2

צילומי זוגיות vs צילומי טראש דה דרס

אין תשובה חד משמעית ל-מה עדיף יותר אבל אני יכול לומר לכם שמזווית הראייה שלי אני רואה את צילומי הזוגיות מעניינים יותר, מרגשים יותר וגם יותר פרקטיים. אם הרעיון שלכם לצילומי הטראש הוא רעיון מבריק ומקורי זה מעולה אבל אם אתם מתכננים סתם להצטלם בים רק בשביל ה"טראש" – צילום זוגיות יתאים לכם יותר. לרוב, בצילומי טראש דה דרס הזוג מתרכז ב-איך ללכלך ולהרוס ופחות מתעסקים ברומנטיקה אמיתית.

בצילום זוגי רומנטי העניין הוא אחר. הזוג הרבה יותר משוחרר וזורם כי אין קונספט ידוע מראש. צילום חתונות אמנותי דורש מהזוג להיות אמיתי ורומנטי כמו ברגעים הכי אישיים שלהם ובכללי צילום זוג דורש ממני כצלם להיות תמיד עם העין בתוך עינית המצלמה כדי להיות מוכן לתפוס עוד רגע רומנטי ומיוחד.

Adi & Anton Love Story Photography 2 Love Story Photography Shani & Roey

צילום רווקות הוא צילום קליל ופשוט לכאורה אך מלא ברגש, מאוד מעניין והתמורה שלו משתלמת. לצלמים רבים ישנה חבילת צילום לחתונה הכוללת בתוכה צילומי זוגיות.

Adi & Anton Love Story Photography 3

וכמו שאמרתי זה צילום קליל ולכן יש לא מעט צלמים מומלצים לחתונה שמתעסקים בזה וכדי לא ללכת לאיבוד תתחברו קודם כל לסגנון מסוים וחפשו את הצלמים שיענו על הדרישות שלכם. למידע נוסף על צלם חתונות.

תודה רבה ששוב ביקרתם כאן..

אם יש לכם שאלות, הערות ורעיונות אתם מוזמנים לכתוב לנו ממש כאן מתחת לפוסט ונשתדל לענות בהקדם.

שיהיה שבוע מוצלח 🙂

תומר אלמקייס

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.