יום החתונה הוא אחד מהימים המרגשים בחיי כל זוג. בחירת צלמים לחתונה צריכה להיות המשקל החשוב ביותר מבין שאר הספקים, מכיוון שבניגוד לכולם – הצלם הוא היחיד שמשאיר לזוג את חותמו לאחר היום המאושר.

אז איך תדעו אילו צלמים לבחור לחתונה שלכם? מה הן האופציות הקיימות? מה הם הקריטריונים החשובים? והאם כדאי לפנות לחברת צילום או לצלם פרטי? אם אתם רוצים קצת סדר בדברים, אז תמשיכו לקרוא.

בפוסט זה נעשה לכם סקירה כללית על עולם צילום החתונות, נכיר לכם את האופציות הקיימות בתחום צילום החתונות בישראל וניתן את התשובות לכל השאלות.

לפני הכל, אנחנו חייבים לציין שאין איזושהי נוסחה קבועה. חברת צילום לא טובה יותר מצלם פרטי וצלם פרטי לא טוב יותר מחברת צילום. לסוג הספק של שירותי הצילום אין שום קשר לאיכות של התוצר הסופי. ישנן חברות צילום חתונות ברמה גבוהה מאוד וישנן חברות צילום חתונות ברמה מקצועית נמוכה מאוד, ואותו הדבר לגבי צלמי חתונות פרטיים.
בשורה התחתונה, זה הכל עניין של מיהו האדם שנמצא מאחורי העדשה, מה הרקע המקצועי / אמנותי שלו, ומה הוא מביא איתו לתמונות.
בסופו של יום, כל זוג יבחר לעצמו את מה שמתאים לו לפי הצרכים והרצונות האישיים שלו.

אז בואו נעבור על האפשרויות שקיימות וניתן סקירה אובייקטיבית לכל אחת מהאופציות הקיימות.

חברת צילום חתונות

אחד המאפיינים העיקריים בעבודה מול חברת צילום גדולה זה שההתנהלות שלכם מתבצעת מול מספר אנשים. אתם כביכול עוברים "ממחלקה למחלקה" עם ההתקדמות בשלבים.

הפגישה הראשונה היא בדרך כלל תהיה עם נציג המכירות של החברה. הנציג יסביר לכם את כל התהליך שאתם הולכים לעבור לפני החתונה, ביום החתונה ולאחר החתונה… ממש משלב ההיכרות ועד לקבלת התוצר הסופי (תמונות, סרט החתונה, האלבומים וכו'). הוא יציג בפניכם את תיק העבודות של הצלמים שעובדים בחברה.

בסוף הפוסט אתן קישור לרשימת שאלות מלאה שחשוב מאוד לשאול עוד לפני שחותמים על ההסכם.

ברוב המקרים תיק העבודות הוא אוסף של תמונות מהרבה מאוד אירועים (כמה תמונות בודדות מכל אירוע). אבל.. יש כאן "אבל" גדול 🙂 ללא ספק תיק עבודות כזה נראה מרשים אך הוא לא יכול לספק אתכם. לא צריך להיות גאון בצילום בשביל לצלם 2 – 3 תמונות מרשימות מתוך כמה אלפי תמונות שמצלמים ביום החתונה. תבקשו לראות סדרה של תמונות מחתונה אחת או מכמה חתונות כדי לוודא שכל התמונות יוצאות טוב.

טיפ חשוב: בדר"כ לעמודי הפייסבוק מעלים סדרות שלמות של כמה עשרות תמונות מחתונה אחת. מומלץ מאוד להיכנס לעמוד הפייסבוק של חברת צילום חתונות שמעניינת אתכם ולצפות בגלריות מהסוג הזה ולהתרשם.

הנה דוגמה

כמו כן, חשוב לראות עבודות שונות של צלמים שונים ולזהות האם יש קו אחיד שהחברה שומרת עליו וכמובן לראות האם אתם מתחברים לסגנון הזה. אם אתם מעוניינים לדעת יותר על סגנונות הצילום, תוכלו לקרוא את הפוסט 5 סגנונות צילום שכל זוג חייב להכיר.

לאחר החתימה על ההסכם, ההתנהלות תהיה מול מנהל הלקוחות או המזכירה של החברה שתיתן מענה לכל השאלות. לפעמים מנהל הלקוחות ונציג המכירות זה אותו האדם.

ישנן חברות שדואגות להפגיש את הזוג עם צוות הצילום (בדר"כ עם צלם הסטילס הראשי בלבד) שיהיה נוכח ביום החתונה על מנת ליצור את ההיכרות הראשונית והחיבור. חשוב לציין שלא כל החברות מאפשרות את זה, ולכן אם חשוב לכם להכיר את הצלמים באופן אישי עוד לפני יום החתונה, כדאי מאוד שתסכמו את זה מראש עוד לפני שאתם חותמים על ההסכם. חשוב שזה גם יירשם בחוזה…

חשוב שתדעו שישנה גם חשיבות לאופי של החברה… האם מדובר בחברת בוטיק לצילום חתונות או בחברה גדולה? ההבדל העיקרי הוא בכמות החתונות המצולמות במקביל (באותו היום). ככל שהחברה גדולה יותר – כך יהיה לה אופי תעשייתי יותר, וככל שהחברה קטנה יותר – כך היא תיתן יחס אישי יותר לכל זוג.

כשמדברים על "יחס אישי" הכוונה היא לאו דווקא לתקשורת, מענה תמידי וזמינות לכל שאלה ובקשה. גם חברה גדולה מאוד יכולה לתת יחס אישי ללקוחות שלה. כשמדברים על יחס אישי הכוונה היא בעיקר להשקעה בפרטים הכי קטנים בצילום, בעיבוד ובעריכה של התמונות, ובצילום והעריכה של סרט החתונה.

זה מה נותן הסבר לנושא המחירים בתחום של צילום החתונות…

כמה עולה צלם לחתונה? זוהי שאלה שרוב הזוגות שואלים והרבה מהם לא מבינים למה ישנם צלמים שמספקים שירותי צילום לחתונה במחיר זול ולמה יש כאלה שדורשים פי 2 ופי 3 יותר מהם (ויש גם יותר מזה וגם הרבה יותר מזה).

צלם חתונות פרטי

ההתנהלות שלכם לאורך כל הדרך מתבצעת מול הצלם עצמו. הצלם בעצמו ילווה אתכם בכל השלבים מא' ועד ת'. הוא זה שיענה לכם לטלפון בשיחה הכרות הראשונה, הוא זה שיפגש איתכם, הוא זה שיצלם אתכם ביום החתונה (לא לבד אלא עם הצוות שלו) והוא זה שיהיה איתכם עד שתקבלו את כל החומרים.

צלם פרטי יכול לצלם חתונה אחת ביום. גם אחרי החתונה הוא ייתן 100% יחס אישי וישקיע בפרטים הכי קטנים בעיבוד והעריכה של התמונות ושל סרט החתונה.

מה שכן, תיקחו בחשבון שבעבודה מול צלם פרטי, לרוב אין מענה מיידי וזמינות תמידית לכל שאלה. זה קורה מסיבה שהצלם לא יכול לענות תוך כדי הצילומים. לא הייתם רוצים שביום החתונה שלכם, הצלם שלכם ייתן שירות לקוחות לזוגות אחרים…

לכן, צריכים להיות מוכנים לזה מראש, ולא להילחץ אם הצלם לא עונה לכם במיידי. תמיד תוכלו לשלוח הודעת SMS ותקבלו מענה כשהצלם יתפנה.

הבעיה יכולה להיות רק כשמדובר בשבועות העמוסים של עונת החתונות. גם כאן אין לכם מה לדאוג, פשוט תעשו תיאום ציפיות מקדים כדי שלא תילחצו ושתהיו מודעים למה שקורה. כך תדעו שהצלם שלכם מצלם ופשוט לא יכול לענות ושתקבלו מענה ברגע שיתפנה…

חשוב שתדעו שישנה אפשרות להפריד את הוידאו והסטילס ולסגור כל אחד מהם בנפרד. כך אם למשל אהבתם צלם סטילס מסוים, תוכלו לסגור איתו, ולצילום הוידאו לסגור צלם אחר שאהבתם את העבודה שלו. יש בזה יתרונות וחסרונות, פחות קשור לנושא של הפוסט הנוכחי. אכתוב על זה באחד הפוסטים בהמשך…

סיכום

זה לא משנה אם בחרתם בחברת צילום חתונות או בצלם פרטי, אתם חייבים לקרוא ביקורות / המלצות שנכתבו על ידי זוגות שכבר התחתנו. תראו אם אין משהו חריג. כתבתי בעבר פוסט על צלמים מומלצים לחתונה, ריכזתי בו את כל המקורות האמינים בהם ניתן לקרוא ביקורות / המלצות על ספקים לחתונה.

החלטתי לכתוב את הפוסט הזה כדי שתוכלו להכיר את כל האפשרויות שיש לכם. כך תוכלו לדעת למה לצפות לאחר הבחירה בכל אחת מהאופציות הקיימות היום בתחום.

נ.ב.

לא שכחתי… הנה הקישור לפוסט שהבטחתי: 34 שאלות שחייבים לשאול צלם חתונות לפני סגירה

תומר אלמקייס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.