השוואת מחירים של צלמים חתונה

Shooting a wedding with an oldschool camera

כשמתחילים לארגן את החתונה מבינים מהר מאוד שחתונה מושקעת זה עניין לא זול בכלל ומעבר להשקעה כספית העניין דורש מחשבה יצירתית ולא מעט זמן. החל מבחירת גן האירועים דרך צלם החתונה ועד הפרטים הכי קטנים כמו עיצוב המפיות בשולחנות.

מי שאחראי על שימור הזיכרונות מהיום הזה הוא הצלם שלכם וכאן הבחירה צריכה להיעשות בחכמה. צוות צילום החתונה הם אלה שיהיו שם בכל רגע נתון ויתרגמו את האירוע המושקע לתמונות מרהיבות וסרט חתונה סוחף וייצרו בשבילכם מזכרת שתלווה אתכם לאורך כל החיים ותעבור לדור הבא של המשפחה שלכם וכן הלאה…

יחד עם זאת זה ממש לא אומר שאתם צריכים לחרוג בצורה דראסטית מהתקציב שלכם ולהתחיל את החיים עם חובות בגלל החתונה.

עם הזמן ה"תפריט" המוצע בתחום צילום החתונות נהיה עשיר יותר ואיתו גדלים גם המחירים של צלמי החתונות. נכנסים טרנדים חדשים כמו צילומי Trash The Dress (שכבר לא ממש טרנד ובכלל לא חדש), האלבומים משתנים ונהיים מפוארים יותר עם אפשרויות עיצוב רבות יותר, סגנון הצילום ואופן הגשת החומרים לזוג משתנים עם השנים, הגדלות שודרגו מתמונת פוטו לקנבס, מקנבס לזכוכית, מזכוכית למתכת ו… מה הלאה? תמונות מוגדלות על שלטי חוצות בכביש איילון מול קניון עזריאלי?!

כל התוספות והשדרוגים האלה משפיעים באופן ישיר על המחיר של צלם חתונות וכשתעשו השוואת מחירים בין צלמים לחתונה אתם תבינו למה יש ביניהם הבדלים של 1000-2000 שקל.

הפוסט הזה נכתב עבור הזוגות שכן אכפת להם מהאיכות ועם זאת רוצים לדעת את הגישה הנכונה עם צלם לחתונה. השוואת מחירים נכונה אפשר לעשות מבלי ליפול בפח, וללכת לצלם חתונות זול זה מתכון נפלא לצרות ברוב המקרים אלא אם ממש -אבל ממש- לא אכפת לכם מהתיעוד האמנותי של החתונה וכל מה שמעניין אתכם זה בעצם 'כמה עולה צלם לחתונה' ותו לא.

אחרי שתסיימו לקרוא את הפוסט אתם תבינו איך לעשות השוואת מחירים נכונה בין הצלמים ולא רק על בסיס ה"תפריט העשיר" המוצע לכם בחבילת הצילום.

כמה עולה צלם לחתונה?

צלמי חתונות בארץ לא נוהגים לפרסם מחירים באתר שלהם (הרוב המכריע לא), ולכן כדי לקבל הצעה זוגות נאלצים לפנות לצלם באופן אישי ולבקש. בגדול, אין עם זה שום בעיה וזה בסדר גמור אבל ישנם גם כאלה שהתנאי שלהם למתן הצעת מחיר לשירותי צילום חתונה הוא פגישה אישית עם הזוג.

טווח מחירים של צלמים לחתונה הוא מאוד רחב, ולכן עלויות של צלם חתונה שאהבתם יכולות להיות גבוהות הרבה מעבר לתקציב שהקצבתם.

דילמה…

מצד אחד, יכול מאוד להיות שמדובר בצלם שממש אהבתם את העבודות שלו.

מצד שני, אם העלות של אותו צלם לחתונה היא משמעותית גבוהה מהסכום שהקצבתם, אז חבל על הזמן שתשקיעו בנסיעה לפגישה הזאת.

מסכים, זה ממש מעצבן! (וזה קורה גם עם ספקים אחרים כמו די ג'יי וכדו')

אז איך בכל זאת ניתן לגלות כמה עולה צלם חתונות שאוהבים עוד לפני שקובעים פגישה?

ניתן לגלות מהי עלות משוערת של צלמים לחתונה על ידי כניסה לאתר mit4mit. באתר הזה לכל צלם יש דף אישי שבו תוכלו לראות את המחיר המשוער שאותו הצלם לוקח (ניתן למצוא באתר הזה את מרבית הצלמים בארץ).

איך המערכת שלהם יודעת מהי עלות של צלמים לחתונה? מאוד פשוט, mit4mit הוא אתר שמאפשר לזוגות לכתוב חוות דעת על הספקים שהם בחרו לאירוע שלהם. בהמלצה עצמה הזוג יכול לציין מחיר צלם לחתונה משוער ואז המערכת עושה שקלול של כל ההמלצות ומציגה את המחיר המשוער.

חשוב שתיקחו בחשבון שמדובר במחיר ממוצע…

זה אומר שאם זוג אחד שילם מחיר של 2500 ש"ח ולקח רק צלם סטילס לחתונה שלו ועוד זוג שלקח חבילת צילום יוקרתית לחתונה בשווי 12.000 ש"ח אז המחיר שיוצג לא יהיה אמין.

בגדול ככל שלאותו הצלם יש יותר חוות דעת שנכתבו עליו ככה המידע על עלות של צלם לחתונה שתקבלו יהיה אמין יותר. אבל, בלי שום קשר לכמות ההמלצות, יש לכם אפשרות להיכנס לכל המלצה בנפרד ולקבל מידע אמין מאוד על כמה עולה צלם חתונות שאהבתם ובחלק מההמלצות אפילו לקרוא מה נכלל בחבילה שהם לקחו.

עוד טיפ אחד שאני יכול לתת שיעזור לכם לגלות עלויות של צלם חתונה שמעניין אתכם זה שתיעזרו בפייסבוק. תיכנסו לקבוצות של מאורסים ומתחתנים בפייסבוק ותשאלו כמה עולה צלם לחתונה שמעניין אתכם ותקבלו תשובה מזוגות אחרים.

אז איך מוצאים את העמק השווה בין המחיר לאיכות?

כל אחד מאיתנו שמע לפחות פעם אחת בחיים את המשפט "לראות רק את קצה הקרחון". כך גם בהצעות מחיר עבור שירותי צילום חתונות – כשאתם לא נכנסים לעומק ולא מבינים או מתעניינים בדברים זה מה שקורה גם לכם, אתם פשוט לא רואים את כל התמונה.

לפני הכל חייבים להבין שלא כל הצלמים שווים זה לזה. לא מבחינת האיכות, לא מבחינת המוצר המוגמר שהם נותנים וכמובן לא מבחינת השירות. עניינים אלו משתנים מצלם לצלם ומשפיעים על מחיר הצלם לחתונה כך שעליכם להבין מה באמת מתאים לכם.

כשתתחילו לבדוק מחירים לצילום חתונות תגלו שישנם צלמי חתונות שייתנו לכם הצעת מחיר זולה והשירות שלהם יהיה מעולה אבל התוצר הסופי יהיה רגיל ביותר ולא עושה את ה"וואו" וזה עוד במקרה הטוב כי פשוט לא רציתי להגיד גרוע וישנם צלמים שייתנו לכם הצעת מחיר משתלמת ושירות גרוע וגם המוצר יהיה על הפנים. אני באופן אישי לא מאמין באנשים שנותנים שירות גרוע בכלל ופי כמה וכמה בענף החתונות. קשה לי להאמין שצלם חתונות זול עם שירות גרוע יכול לספק מוצר טוב, כתבתי על זה כבר באחד הפוסטים הקודמים.

ישנם גם מקרים שעלות הצלם לחתונה תהיה גבוהה יותר אצלם (בדרך כלל ב 30% – 40% יותר) אבל השירות יהיה מצוין והמוצר המוגמר שתקבלו יהיה מושלם ומוגש בכבוד.

אפשר לתת עוד המון דוגמאות וגם דוגמאות של צלמי חתונות שגובים מחירים גבוהים אבל השירות שלהם גרוע והמוצר לא "להיט" בכלל אבל נעזוב את זה ונמשיך הלאה כי קיימים אינסוף סוגים של בעלי מקצוע, טובים יותר וטובים פחות.

אז איפה הקאצ'?

הקאצ' הוא בזה שאם תתקשרו ל – 3 צלמים שונים כמו בדוגמאות שנתתי – כבר בשיחת הטלפון הראשונה תשמעו לרוב את אותם הפרטים הכלולים בחבילת הצילום: כמות צלמי סטילס, כמות צלמי וידאו, אלבום אחד לזוג + 2 אלבומי הורים, הגדלות, סרט חתונה ערוך וכד'

אז איך להבדיל ביניהם?

קודם כל השאלה שאתם צריכים לשאול את עצמכם היא האם בכלל אכפת לכם? ואם כן אז כמה אכפת לכם? בכל אופן, אני מאמין שאם הגעתם עד לכאן ואתם ממשיכים לקרוא אז כן אכפת לכם מהאיכות של תמונות הסטילס והוידיאו שתקבלו.

אם התשובה שלכם היא "ממש אכפת לנו מהצילום ואנחנו לא מוכנים להתפשר על זה" אז זה סדר הפעולות שאתם צריכים לעשות במסלול החיפושים אחר הצלם המושלם לחתונה שלכם:

לפני הכל תצפו בעבודות של צלמי חתונות ותבינו לאיזה סגנון צילום חתונות אתם מתחברים יותר. אחר כך תרכזו לכם רשימה של שמות ופרטי התקשרות של הצלמים שמאוד אהבתם.

השלב הבא הוא ליצור קשר עם כולם ולפני הכל לבדוק את זמינותם בתאריך של החתונה שלכם כדי שתוכלו להמשיך עוד צעד אחד קדימה ולבקש/לקבל הצעת מחיר לצילום חתונה (יהיו כאלה שלא ירצו לתת לכם הצעה בטלפון אבל הרוב כן אז אל תדאגו). בפגישה תוכלו להשתמש ברשימת השאלות הזו, היא תעזור לכם מאוד.

עכשיו אחרי שהרשימה עד לכאן כבר הצטמצמה בגלל שחלק מהצלמים כבר תפוסים בתאריך שלכם וכאלו שסיננתם בגלל מחיר גבוה מידי שהציעו לכם עבור שירותי הצילום, יש בידכם הצעות מחיר ואתם יודעים שבינתיים התאריך שלכם פנוי אצל אותם הצלמים שאהבתם את העבודות שלהם, אתם ממשיכים הלאה לתיאום פגישה ולסגירה בהמשך.

ומה עושים אם התקציב משחק תפקיד מהותי יותר או שפשוט סדר עדיפויות שלכם שונה ואתם מעדיפים להשקיע בדברים אחרים יותר ומחפשים איפה לקצץ?

מה שאתם צריכים לעשות זה קודם כל להגדיר תקציב מציאותי לחבילת צילום לחתונה שלכם. אחרי שתגדירו לעצמכם את התקציב אתם תדעו את אופן החיפוש עבור הצלם שיתאים לכם ולא תתבאסו כשתראו עבודות מרהיבות ותדלקו על מישהו ואז כשתקבלו הצעת מחיר תגידו שזה לא מתאים.

אז קודם כל הגדרת תקציב, קבלת הצעת מחיר לצלם חתונה ובדיקת תאריך. אחרי זה צפייה בעבודות, תיאום פגישה ואז סגירה.

כשזוגות מתקשרים אלינו ומבקשים לקבל חוות דעת על מחירים לצילום חתונה אני תמיד שואל האם יצא להם לראות עבודות לפני. ממש לא מזמן קיבלתי תשובה מאוד יפה מכלה שדיברה איתי, היא אמרה לי שהיא הציצה ממש בקטנה והיא רוצה לקבל ממני מייל עם הצעת מחיר לצילום חתונה וקישור לתיק עבודות ואם ההצעה שהיא תראה תתאים לתקציב שלה היא תעמיק ותמשיך לראות עבודות כי היא לא רוצה להתלהב ואז לגלות שזה לא בתקציב שלה.

גישה נכונה מאוד.

סיכום

אתם צריכים להרכיב את הפאזל של האירוע שמורכב מלא מעט ספקים על בסיס התקציב שהגדרתם. אם עדיין לא הגדרתם תקציב לחתונה אתם מוזמנים לקרוא את הפוסט שלי בנושא, מבטיח שהוא יעזור לכם לעשות סדר בראש ולהבין איך ולפי מה בונים תקציב לחתונה.

הטיפ שלי:

אחרי שאתם כבר יודעים מה התקציב שלכם תעשו חלוקת תקציב על בסיס סדר העדיפויות שלכם (יכול להיות שהדבר שהכי פחות חשוב לכם הוא צילום חתונה וזה גם בסדר, קורה…).

לא מעט -ואפילו לא אחשוש מלהגיד שרוב הזוגות- מסיקים מסקנות על מחיר של צלם לחתונה על פי התוכן שנכנס לתוך חבילות צילום לחתונה שהוא מציע ולפעמים אפילו מבלי לפתוח את הראש ולהבין מה באמת קורה כאן.

צר לי לבאס אתכם אבל זו הטעות הכי גדולה. נקודה.

כשאתם פונים לצלם חתונות, השוואת המחירים צריכה להיעשות לפני הכל לפי האיכות שלו ורק אחרי זה לפי כמות הפריטים בחבילה.

צילום זהו תחום אומנותי ובאומנות מה שקובע זו האיכות ולא הכמות.

שיהיה בהצלחה ונתראה בשמחות!

תומר אלמקייס

תגובה אחת

  1. בהחלט, ככה צריך לעשות את השוואת המחירים בצורה נכונה,
    חשוב גם לציין כי אין מחירון מדויק לצילום, ובחירת צלם במחיר זול יכולה להיות בסוף לא משתלמת, כי במחיר זול לא ניתן לספק לזוגות שמתחתנים את כל מה שהם רוצים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.